Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.280Z

SHBA: Rindizen trazirat dhe protestat me sfond racor

Tensione në Ferguson, pas vendimit të gjykatës për të mos dënuar policin Qyteti i Fergusonit në Shtetet e Bashkuara u përfshi nga trazirat më të mëdha në disa muaj, pasi një trupë gjyqësore vendosi të mos ngrejë akuza ndaj një polici të bardhë, i cili qëlloi dhe vrau një adoles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.848Z

Kosova rrezikohet nga trazirat sociale

 Kosova mund të përfshihet nga trazirat sociale pas zgjedhjeve të 3 nëntorit, paralajmërohet në raportin e organizatës “IHS Jane’s”, të cilën e posedon Tribuna. Kjo organizatë me bazë në Shtetet e Bashkuara të Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.461Z

Trazirat ne Egjipt

Kanë bërë valixhet për në plazhet e Egjiptit dhe do të shkojnë. Trazirat në Kajro nuk po ndikojnë në zgjedhjen e shqiptarëve për të kaluar pushimet në brigjet e Sharm el Sheil. Kjo pranohet nga vetë drejtuesit e angjencive tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.177Z

Trazirat, Irani akuzon edhe SHBA

Teherani zyrtar ka akuzuar sot edhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes per pjesemarrje ne organizimin e protestave post-zgjedhore. “Britania e Madhe, SHBA dhe regjimi hebre jane elementet kryesore te perfshire ne trazirat e fundit”, ka deklaruar ministri i Brendshem iranian, Sad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.011Z

FOTO LAJM/ Shërbimi sekret ukrainas arreston agjenten ruse, do nxiste trazirat

Ajo është vetëm 22 vjeç dhe është dërguar nga presidenti rus, Vladimir Putin në Ukrainë, për të nxitur protestat pro- ruse në pjesën jugore të vendit. Shërbimi sekret ukrainas bëri me dije se ka arrestuar në Kherson agjenten ruse, Maria Koleda. Lajmin e bën të ditur Pravda ukra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.884Z

Trazirat në Greqi nuk ndikojnë në turizëm

Nga Express më 05 korrik 2011 në ora 21:45 Përleshjet e dhunshme mes të rinjve dhe policisë në Athinë mund ta kenë dëmtuar imazhin e Greqisë jashtë vendit, por zyrtarët e turizmit besojnë se ky sektor do ta marrë veten këtë vit. Turizmi në Greqi është burim i njërit në çdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.443Z

dy Arrestohen dy të rinj, nxitën trazirat me Facebook

Në Angli, dy të rinj janë burgosur me akuzat se kanë përdorur rrjetin social Facebook për të nxitur trazirat që ndodhën në javën e kaluar në Angli. Autoritetet thanë se Xhordan Blakshav, 20 vjeç dhe Perri Sutklif-Kenan, 22 vjeç janë dënuar me katër vjet burg të martën. Policia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama