Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.988Z

Turqi, grushte e shkelma mes deputetëve në parlament -FOTO

TURQI-Trazirat në Turqi tashmë nuk janë vetëm në rrugë por edhe në Parlament. Deputetët janë përplasur sot fizikisht me njëri- tjetrin. Rrahja mes deputetëve ka plasur në momentin kur po diskutohej ligji i kërkuar nga partia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.687Z

Yanukovych apelon për dialog dhe kompromis

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovych, ka bërë thirrje për dialog dhe kompromis, pas përleshjeve të dhunshme midis policisë dhe protestuesve. Në një adresim të hënën, Yanukovych ka thënë se dhuna është kërcënim për gjithë Ukrainën. Ai ka premtuar se do të sigurojë të drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.342Z

Al Qaeda sulmoi forcat e sigurisë në Jemen

Mediat lokalë raportojnë se kryengritësit që kanë lidhje me Al Qaedën kanë sulmuar trupat qeveritare në jug të Jemenit.Sulmet raportohet të kenë ndodhur në provincën jugore të Abianit, vend ky ku armata po lufton ekstremistët, që nga maji i vitit të kaluar.Sulmues vetëvrasës rapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.214Z

Dhunë në Karachi pas vrasjes së politikanit, 37 të vdekur

Karachi, 3 gusht - Së paku 37 persona janë vrarë në trazirat në qytetin pakistanez Karachi, që shpërthyen sot pas vrasjes së një politikani lokal, ndërsa janë djegur dhjetëra vetura dhe shitore, ndërsa në rrugë përveç policëve ka dalë edhe ushtria. Politikani lokal është vrarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.322Z

Rikthehen ne Irak 117 mije artefakte, vepra te cmuara

Numri i artefakteve te grabitura nga Iraku gjate nderhyrjes se udhehequr nga amerikanet ne vitin 2003 dhe qe tani jane kthyer ne atdhe ka arritur ne 117 mije. Per here te pare kete shifer e konfirmon Ministria e Turizmit e ketij vendi. Trazirat qe perfshine vendin pas nderhyrjes se vitit 2003 sollen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.415Z

Stamboll, grushta mes tifozëve grekë dhe turkë

STAMBOLL- Pas grushtave me serbët, tifozet grekë përfshihen në përleshje edhe me turqit. Dhuna shpërtheu mbrëmë në Stamboll mes tifozeve te Paok-ut të Greqisë dhe atyre të skuadres turke Fenerbahce, pas perfundimit 1 me 1 te ndeshjes së vlefshme për kualifikimin në Ligën e Europës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.340Z

Uashington: Takohen zyrtarët më të lartë të financave në botë

Disa nga zyrtarët më të lartë të financave në botë po takohen në Uashington këtë fundjavë për të trajtuar çështje të krizës ekonomike globale. Zyrtarët e Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Bankës Botërore po zhvillojnë takimet e mes-vitit për të diskutuar kërcënimet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama