Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.794Z

Uzbekistan, përhapen trazirat

17/05/2005  Trazirat në Republikën e Uzbekistanit, në Azinë Qendrore, janë përhapur pas shtypjes së dhunshme të një demostrate në qytetin Andixhan ditën e premte. Turma të zëmëruara në qytetin Karasu përgjatë kufirit me Kirgiztanin i vuri zjarrin ndërtesave qeveritare dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.504Z

Arrestohen dy të rinj, nxitën trazirat me Facebook

Në Angli, dy të rinj janë burgosur me akuzat se kanë përdorur rrjetin social Facebook për të nxitur trazirat që ndodhën në javën e kaluar në Angli. Autoritetet thanë se Xhordan Blakshav, 20 vjeç dhe Perri Sutklif-Kenan, 22 vjeç janë dënuar me katër vjet burg të martën. Policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.128Z

Irani i shqetësuar me trazirat në Bahrejn

Irani ka ftuar kreydiplomatin e Bahrejnit në vend për t’i shprehur shqetësimet lidhur me trazirat e popullatës shiite në këtë ishull të vogël. Në një raport, të publikuar të enjten mbrëma nga agjencia iraniane e lajmeve IRNA, thuhet se një zyrtar i ministrisë së jashtme iranian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.280Z

SHBA: Rindizen trazirat dhe protestat me sfond racor

Tensione në Ferguson, pas vendimit të gjykatës për të mos dënuar policin Qyteti i Fergusonit në Shtetet e Bashkuara u përfshi nga trazirat më të mëdha në disa muaj, pasi një trupë gjyqësore vendosi të mos ngrejë akuza ndaj një polici të bardhë, i cili qëlloi dhe vrau një adoles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.848Z

Kosova rrezikohet nga trazirat sociale

 Kosova mund të përfshihet nga trazirat sociale pas zgjedhjeve të 3 nëntorit, paralajmërohet në raportin e organizatës “IHS Jane’s”, të cilën e posedon Tribuna. Kjo organizatë me bazë në Shtetet e Bashkuara të Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.461Z

Trazirat ne Egjipt

Kanë bërë valixhet për në plazhet e Egjiptit dhe do të shkojnë. Trazirat në Kajro nuk po ndikojnë në zgjedhjen e shqiptarëve për të kaluar pushimet në brigjet e Sharm el Sheil. Kjo pranohet nga vetë drejtuesit e angjencive tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.177Z

Trazirat, Irani akuzon edhe SHBA

Teherani zyrtar ka akuzuar sot edhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes per pjesemarrje ne organizimin e protestave post-zgjedhore. “Britania e Madhe, SHBA dhe regjimi hebre jane elementet kryesore te perfshire ne trazirat e fundit”, ka deklaruar ministri i Brendshem iranian, Sad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama