Rezultate te kerkimit per termin: +Tre

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.326Z

Akt-padi ndaj tre personave për komplote sulmesh terroriste

Departamenti amerikan i Drejtësisë njoftoi të premten për akt-paditë ndaj tre personave të akuzuar me pjesëmarrje në një komplot ndërkombëtar për të kryer sulme terroriste në Nju Jork. Zyra e Prokurorisë në Distriktin jugor tha në një deklaratë për shtyp se kishte akuzuar Abdulra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.863Z

Transplantet, arrestohen tre serbe

Policia e Kosoves ka arrestuar tre persona te nacionalitetit serb nen dyshimin se kane kryer vepra kriminale duke ofruar shuma te majme parash me shume se 100 mije euro per te gjithe ata qe behen deshmitare te aferes rreth marrjes dhe trafikimit te organeve njerezore nga ushtaret e UÇK-se gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.916Z

Rama:Dhimbje për tre viktimat

Kreu i PS në një dalje per mediat, shprehu dhimbje për humbjet e tre jetëve njerëzore. Duke akuzuar palën kundershtare, me në krye kryeministrin Sali Berisha, kreu i opozitës theksoi se kjo demostratë paqësore u provokua duke treguar se tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.736Z

Tre kamikazet e Brukselit

brbrNaxhim Lashraui terroristi qe gjurmonte policia belge eshte kamikazi i dyte qe ka hedhur veten ne ere ne shperthimin e dyte ne aeroport Lajmi behet i ditur nga agjencia franceze e lajmeve e cila citon burime te policise Ekspertet kane dale ne kete konkluzion permes AND-se se kamikazit Me heret d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.321Z

FOTOT/ Në kërkim të Rambos, vrau tre policë

Policia në Kanada ka nisur kërkimin ndaj një personi të armatosur rëndë dhe të veshur si Rambo, që vrau tre policë dhe plagosi dy të tjerë. Një përplasje e ashpër me armë shpërtheu të mërkurën, kur policia u njoftua për një person të armatosur në veri të qytetit Moncton. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.394Z

Kur përktheja Tre shokët 27 vjeç

Kujtimet e përkthyesit mbi kohët kur përkthente Remarkun Robert Shvarc Romani i Erih Maria Remarkut “Tre shokë” u botua për herë të parë në shqip në vjeshtë të vitit 1961. Ishte koha kur shoku im i rinisë, Drago Siliqi, drejtor i N.Sh. Botimeve “Naim Frashëri”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Moratoriumi, qeveria e shtyn edhe tre vjet

Moratoriumi i skafeve eshte shtyre edhe tre vjet te tjera nga Qeveria Shqiptare. Kryeministri Berisha tha se, nuk u regjistrua asnje viktime nga 420 shtetas shqiptare qe humben jeten ne det drejt Italise, perpara vendosjes se ketij moraturiumi. “Per te parandaluar krimin dhe mafien

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama