Rezultate te kerkimit per termin: +Tribunali

Total: 1074
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.700Z

Tribunali i Hagës: Vendimi për Haradinaj në nëntor

Tribunali i Hagës, ICTY, pritet të japë vendimin përfundimtar në gjyqin e ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, në nëntor.   Tribunali i Hagës e akuzoi në vitin 2005, Haradinajn, i cili për një kohë të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.714Z

Hajredin Kuci Tribunali demton Kosoven

Transmetuar me 12032014 - 0930 Zevendeskryeministri Hajredin Kuci Kosove 12 mars 2014 NOAal- Zevendeskryeministri Hajredin Kuci e ka pritur ne zyre te marten njeriun qe heton pretendimet e listuara ne nje raport te Keshillit te Evrope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.213Z

Gati tribunali për krimet e UÇK-së

Gazeta “Tribuna” shkruan se është gati themelimi i një Tribunali që do të merrej me krimet që i ka përshkruar të kenë ndodhur në Kosovë ish-Prokurori zviceran , Dick Marty. Tribunali do të jetë i vendosur jashtë siste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.032Z

Tribunali i Hagës, aktakuzë ndaj Gaddafit?

Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë sot mundësinë e vënies së sanksioneve ndaj liderit të Libisë, Muammar Gadaffi, për shkak të dhunës qe po ushtron mbi demonstruesit në vendin e tij. Një rezolutë qe po qarkullon në O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.986Z

Deputetët kanë “frikë” nga Tribunali i drejtësisë

Deputetët e të gjitha partive politike janë të painformuar dhe të “frikësuar” për mundësinë e votimit të një projektligji për themelimin e një tribunali ndërkombëtar të drejtësisë në Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.530Z

Tribunali i ri e çliron dhe e shpëton Kosovën

Nga Enver Robelli Krimet janë kryer, vrasësit dhe urdhërdhënësit nuk janë dënuar. Bashkësia ndërkombëtare po bën një përpjekje të re që ti jepet fund kësaj situate të patolerueshme në Kosovë. Për këtë dhe miliona arsye të tjera duhet mbështetur themelimin e Tribunalit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.445Z

Tribunali për Kosovën me dy qendra

Tribunali për Kosovën tashmë ka ndryshuar rrënjësisht qasjen që e kishte para ‘ndërhyrjes’ së Rusisë në çështjen e Krimesë. Kohë me parë Publiku.net, pati raportuar për një mundësi të ndrysh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama