Rezultate te kerkimit per termin: +Tribunali

Total: 1074
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.695Z

Danaj: Tribunali, akt barbar

Kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj, është deklaruar kundër krijimit të një tribunali për hetimin e krimeve të pretenduara nga UÇK-ja. Ai ka thënë se një tribunal i tillë është një akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.117Z

Reforma në Drejtësi, si do të hetohen gjyqtarët nga Tribunali Disiplinor

Tribunali Disiplinor i Drejtësisë do të jetë organi, i cili do të gjykojë të gjithë aktivitetin e drejtësisë. Paketa për ndryshimet kushtetuese për Reformën në Drejtësi kërkon që Tribunali Disiplinor i Drejtësisë të përfshihet në Kushtetutë si një organ me fuqi të plotë he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.346Z

Tribunali u dhuron libra Universiteteve të Kosovës

Sot Tribunali iu dhuroi një numër të konsiderueshëm revistash juridike bibliotekave të Fakulteteve Juridike të Universiteteve të Prishtinës dhe Prizrenit si dhe Qendrës për të Drejtat e Njeriut të Universitetit të Prishtinës. Lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.624Z

Tribunali i Hagës i dhuron Universitetit të Prishtinës një koleksion revistash juridike

Prishtinë, 6 gusht, NOA Tribunali Ndërkombëtar i Drejtësisë Penale në Hagë, për ish-Jugosllavinë, i ka dhuruar sot Bibliotekës së Fakultetit të Drejtësisë dhe të Drejtave të Njeriut në Universitetin e Prishtinës, një koleksion të konsiderueshëm revistash juridike mbi të dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.700Z

Tribunali i Hagës: Vendimi për Haradinaj në nëntor

Tribunali i Hagës, ICTY, pritet të japë vendimin përfundimtar në gjyqin e ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, në nëntor.   Tribunali i Hagës e akuzoi në vitin 2005, Haradinajn, i cili për një kohë të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.714Z

Hajredin Kuci Tribunali demton Kosoven

Transmetuar me 12032014 - 0930 Zevendeskryeministri Hajredin Kuci Kosove 12 mars 2014 NOAal- Zevendeskryeministri Hajredin Kuci e ka pritur ne zyre te marten njeriun qe heton pretendimet e listuara ne nje raport te Keshillit te Evrope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.213Z

Gati tribunali për krimet e UÇK-së

Gazeta “Tribuna” shkruan se është gati themelimi i një Tribunali që do të merrej me krimet që i ka përshkruar të kenë ndodhur në Kosovë ish-Prokurori zviceran , Dick Marty. Tribunali do të jetë i vendosur jashtë siste

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama