Rezultate te kerkimit per termin: +Tribunalit +Disiplinor

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.069Z

Brammertz kërkon që Shesheli të rikthehet në Hagë

Kryeprokurori i Tribunalit të Hagës, Serge Brammertz, e ka hedhur poshtë si të pa bazë kërkesën e të akuzuarit të Hagës, Vojisllav Sheshel që kundër tij si prokuror të ndërmerren masa të sanksionimit disiplinor dhe sërish ka kërkuar kthimin e Sheshelit në Hagë, ka njoftuar Tribuna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.237Z

Mblidhet sot Komisioni për Drejtësinë, pritet miratimi i draftit

Mblidhet sot Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Në mbledhjen e sotme pritet miratimi nen për nen dhe në terësi i draftit të mazhorancës, i përmbyllur vetëm një ditë më parë. Në draft është  refeleketuar kërkesa e opozitës për mos përfshirjen e Tribunalit Disiplin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.072Z

Brammertz kërkon që Shesheli të rikthehet në Hagë

Kryeprokurori i Tribunalit të Hagës, Serge Brammertz, e ka hedhur poshtë si të pa bazë kërkesën e të akuzuarit të Hagës, Vojisllav Sheshel që kundër tij si prokuror të ndërmerren masa të sanksionimit disiplinor dhe sëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.748Z

Opozita u tërhoq nga Gjykata e Lartë Administrative

Katër pikat e rëna dakord mes palëve për reformën Pas dakordësisë së arritur në lidhje me Byronë e Hetimit, që u vendos që të jetë një strukturë e pavarur edhe nga Ministria e Brendshme, edhe nga Prokuroria e Përgjithshme, tryeza e së mërkurës për reformën në drejtësi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.241Z

Shumica voton draftin nen për nen pa opozitën, në mbledhje Lu dhe Vlahutin

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi po vijon proçedurën dhe në mungesë opozitës. Burime brenda mbledhjes bëjnë me dije se drafti final po votohen nen për nen. Qëndrimi i opozitës në nbledhje zgjati fare pak, pasi u largua pas refuzimit të mazhorancës për të përfshirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.241Z

Pritet nisja e mbledhjes, në Kryesi Ambasadorët Lu dhe Vlahutin

Pritet nisja e mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Në mbledhjen e sotme pritet miratimi nen për nen dhe në terësi i draftit të mazhorancës, i përmbyllur vetëm një ditë më parë. Në Kryesinë e Kuvendit kanë mbërritur Ambasadorët e SHBA dhe BE, Donald L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.473Z

Reforma, 22 qortimet e Venecias për politikën shqiptare

Kontestohet roli i ministrit të Drejtësisë, ndërprerja e mandatit të kryeprokurorit HERION MESI Komisioni i Venecias ka publikuar opinionin e ndërmjetëm me 138 konkluzione, të cilat me shumë gjasë nuk pritet të ndryshojë qëndrimet e tij në mars me ato të shprehura në draftin e ndërm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama