Rezultate te kerkimit per termin: +Tripoli

Total: 1426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.481Z

Varre masive në Tripoli

Sipas të dhënave, thuhet se në varrin masiv ishin gjetur kockat e më shumë se 1. 200 vetave. Nuk ka të dhëna më të qarta rreth kësaj ngjarje por mësohet se lideri diktatorial Muammer Gadaffi, gjatë përleshjeve me forcat opozitare, shumë prej tyre i ka burgosur në burgun Ebu Selim. /L.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.868Z

Tripoli bllokon armet per rebelet

Dy ngarkesa me armë të destinuara për rebelët në Libi u bllokuan nga forcat pro-Gedafit në qytetin e Zanzurit, në afërsi të Tripolit. Sipas njoftimit të autoriteteve të Tripolit, arsenali me armë u zbarkua nga një anije q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.766Z

Tripoli: NATO vrau 15 civilë

Zyrtarët libianë thanë se 15 persona, përfshirë tre fëmijë, janë vrarë në një sulm të NATO-s në një ndërtesë në perëndim të Tripolit. Aleanca pranoi se aeroplanët luftarakë të saj kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.811Z

Tripoli bllokon armët për rebelët

Dy ngarkesa me armë të destinuara për rebelët në Libi u bllokuan nga forcat pro-Gedafit në qytetin e Zanzurit, në afërsi të Tripolit. Sipas njoftimit të autoriteteve të Tripolit, arsenali me armë u zbarkua nga një anije që mbante

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.923Z

Tripoli kerkon ndaljen e bombardimeve

Regjimi i Muamar Gedafit ka kërkuar ndaljen e bombardimeve ajrore nga koalicioni ndërkombëtar dhe ka lëshuar një apel të ri për një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Apeli ka ardhur pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.025Z

Vazhdojnë bombardimet mbi Tripoli

Sipas transmetuesit libian, sulmet e NATO-s kanë shkaktuar dëme “materiale dhe njerëzore” në afërsi të qytetit Mizda, në jug të vendit.Më herët, gjatë samitit të G8-ës në Francë, Rusia iu bashkua udhëheqësve perëndimorë duke i kërkuar kreut të shtetit libian të Libisë, Mua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama