Rezultate te kerkimit per termin: +Udhtarve

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Porti i Durrësit, sportele të reja për fluksin

Porti i Durrsit, i konsideruar si nyja m e rndsishme pr lvizjen e udhtarve, s shpejti pritet t jet gati pr t pritur fluksin e madh t shtetasve, t cilt futen n vendin ton. Pr t prballuar fluksin e pasagjerve, i cili pritet t nis s shpejti, jan marr masa pr eljen e sporteleve shtes, si pr pasagjert as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.721Z

Porti Durrës, rifillon linja e trageteve Ankona-Durrës

Nisja e sezonit turistik e kat domosdoshme rivnien n pun t trageteve n linjn Ankona-Durrs dhe anasjelltas. E ndrprer 2 muaj m par pr shkak t numrit t pakt t udhtarve, srish tragetet ndryshuan kurs dhe rinisn punn n linjn e vjetr 18-vjeare. Burime nga porti i Durrsit bjn t ditur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Numër rekord ushëtarësh në Portin e Durrësit

Fluksi i udhtarve q kthehen n vendet e tyre t puns n Itali, apo n shtete t tjera ka arritur kulmin gjat ditve t fundit n Portin e Durrsit. Fluksi ka ardhur dhe si pasoj e pezullimit t fluturimeve n aeroporte pr shkak t res vullkanike. Mbi 3 mij persona si dhe 1 mij 500 automjete kan hyr dhe dal nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Kapshticë, normalizohet fluksi i emigrantëve

Pika e kalimit kufitar t Kapshtics ka prballuar nj fluks t gjer hyrjesh dhe daljesh t udhtarve, ku pjesa m e madhe jan emigrant shqiptar q punojn n Greqi. Drejtuesit e piks s kalimit kufitar t Kapshtics kan marr t gjitha masat pr t eliminuar pritjen para sporteleve pr marrjen e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Rritet numri i lejeve bilaterale t transportit t mallrave Shqipri - Itali

N datat 5 dhe 6 Shkurt u zhvillua n Tiran mbledhja e Komisionit t Prbashkt Italo-Shqiptar, i prbr nga prfaqsues t MPPTT-s dhe Ministris s Transportit t Italis mbi transportin ndrkombtar rrugor t mallrave dhe udhtarve. N prfundim t negociatave dy ditore, mbshtetur n t dhnat dhe statistikat mbi tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Fluksi i emigrantëve, rihapet porti i Shëngjinit më 26 qershor

Nj port tjetr ve atij t Durrsit e Vlors vihet n dispozicion t emigrantve gjat ksaj vere. Bhet fjal pr Portin e Shngjinit, i cili sht rihapur me udhtime drejt Italis e n kthim. Porti i Shngjinit, m s shumti i ka shrbyer gjat vers s kaluar ve emigrantve nga zonat e veriut, edhe aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Ndërrimi i viteve, vendet e pasura shtojnë masat e sigurisë

Vendet m t industrializuara presin ndrrimin e viteve m masa t shtuara sigurie. N Shtetet e Bashkuara t gjith pasagjert do ti nnshtrohen skanerit por trupin pas sulmit t dshtuar m 25 dhjetor e masat e siguris jan rritur gjithashtu n metro e sheshet kryesore t Nju Jorkut, Uashingtonit e m gjer. Edhe n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama