Rezultate te kerkimit per termin: +Udhtarve

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Numër rekord ushëtarësh në Portin e Durrësit

Fluksi i udhtarve q kthehen n vendet e tyre t puns n Itali, apo n shtete t tjera ka arritur kulmin gjat ditve t fundit n Portin e Durrsit. Fluksi ka ardhur dhe si pasoj e pezullimit t fluturimeve n aeroporte pr shkak t res vullkanike. Mbi 3 mij persona si dhe 1 mij 500 automjete kan hyr dhe dal nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Kapshticë, normalizohet fluksi i emigrantëve

Pika e kalimit kufitar t Kapshtics ka prballuar nj fluks t gjer hyrjesh dhe daljesh t udhtarve, ku pjesa m e madhe jan emigrant shqiptar q punojn n Greqi. Drejtuesit e piks s kalimit kufitar t Kapshtics kan marr t gjitha masat pr t eliminuar pritjen para sporteleve pr marrjen e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Rritet numri i lejeve bilaterale t transportit t mallrave Shqipri - Itali

N datat 5 dhe 6 Shkurt u zhvillua n Tiran mbledhja e Komisionit t Prbashkt Italo-Shqiptar, i prbr nga prfaqsues t MPPTT-s dhe Ministris s Transportit t Italis mbi transportin ndrkombtar rrugor t mallrave dhe udhtarve. N prfundim t negociatave dy ditore, mbshtetur n t dhnat dhe statistikat mbi tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Fluksi i emigrantëve, rihapet porti i Shëngjinit më 26 qershor

Nj port tjetr ve atij t Durrsit e Vlors vihet n dispozicion t emigrantve gjat ksaj vere. Bhet fjal pr Portin e Shngjinit, i cili sht rihapur me udhtime drejt Italis e n kthim. Porti i Shngjinit, m s shumti i ka shrbyer gjat vers s kaluar ve emigrantve nga zonat e veriut, edhe aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Ndërrimi i viteve, vendet e pasura shtojnë masat e sigurisë

Vendet m t industrializuara presin ndrrimin e viteve m masa t shtuara sigurie. N Shtetet e Bashkuara t gjith pasagjert do ti nnshtrohen skanerit por trupin pas sulmit t dshtuar m 25 dhjetor e masat e siguris jan rritur gjithashtu n metro e sheshet kryesore t Nju Jorkut, Uashingtonit e m gjer. Edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Linjat ndërqytetëse, konkurrim për transportin urban

Hapen procedurat pr t drejtn e veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat ndrqytetse. Bashkia e Tirans do t bj przgjedhjen e operatorve, q do t fitojn t drejtn e ushtrimit t veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat e rregullta ndrqytetse. Jan 14 linja q lidhin Tirann me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

British Airways sërish në grevë kundër planit të kursimeve

Personeli i kompanis ajrore British Airways sht hedhur srish n grev pr her t dyt n nj jav. Greva kundr programit t kursimeve t kompanis sht paralajmruar t zgjas 4 dit. Edhe pse jan anulluar srish nj pjes e konsiderueshme e fluturimeve, kompania tha se kagati planin rezerv pr transportin e 180.000 ud

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama