Rezultate te kerkimit per termin: +Ulsi +Manja

Total: 453
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.742Z

Prokuroria, Manja debat me Halimin: Sjam avokat banditësh

Diskutimi i buxhetit 2018 për institucionet e tjera, ka sjellë tensione në komisionin parlamentar të ligjeve. Ka qënë deklarata e kreut të këtij komisioni një ditë më parë që ka sjellë dhe debate mes Ulsi Manjës dhe deputetit demokrat Eduard Halimi. Halimi: Jemi këtu për të mbrojtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.580Z

Protesta, Manja: Opozita po pengon çeljen e negociatave me BE

Në një deklaratë për media deputeti i PS-së Ulsi Manja ka akuzuar opozitën se po pengon hapjen ne negociatave të Shqipërisë me BE-në. Të gjitha organet e reja të drejtësisë do të ishin në qoftë se kjo opozitë nuk do të kishte sjell këtë kryeprokurorë siç është ky sot. Opozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.476Z

Deputeti i PS Manja kundër Llallës: Ske të drejtë të zgjedhësh zv.Kryeprokurorin, shkelje ligji

Deputeti socialist Ulsi Manja e ka konsideruar antiligjor nismën e Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla për të emëruar zv/ kryeprokuror. Manja tha se kjo detyrë nuk i takon Lallës. Ai kritikoi dhe Gjykatën Kushtetuese për vonesën që po i bën zbatimit të vendimit të Vettingu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.522Z

Ulsi Manja: Opozita dhe kushdo tjetër s mund ti shmanget dhënies së votës për 7 pr/ligjet

Anëtari Socialist i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Ulsi Manja deklaroi në studion e lajmeve të Ora News se 7 projektligjet që shoqërojnë reformën në drejtësi reflektojnë të gjitha parashikimet e Kushtetutës e re, por jo zgjidhjet e minutës së fundit nga politika. Deputeti soci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.331Z

Paparaci në Kuvend/ Lindita Nikolla me garderobë me vete, Ulsi Manja e Mimi të kapur dorë për dore

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, është fotografuar këtë të enjte nga paparaci ynë teksa po dilte nga makina e saj zyrtare. Siç e keni ndjekur edhe nga mediat, këtë të enjte pati një seancë maratonë me disa orë shkëputjeje në drekë, ku u përjashtua nga Parlamenti edhe kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.258Z

Manja: Dekriminalizimi, pjesë e reformës në drejtësi. Ndërhyrje në Kushtetutë

Largimi i personave të inkriminuar nga administrata dhe Kuvendit, mbetet një mision i pamundur nëse nuk ndërhyhet në Kushtetutë. Ky është opinioni që ndan anëtari i komisionit për dekriminalizimin, deputeti socialsit Ulsi Manja, i cili propozon: Ulsi Manja: “Mjafton që në Kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.362Z

Zgjedhja e Kryeprokurorit, socialisti Manja: Do të kalojë Vettingun pas emërimit

Kur afati i garës për Prokuror të Përgjithshëm të përkohshëm mbyllet të martën në orën 18:00, kreu i komisionit të ligjeve, Ulsi Manja ju bën apel prokurorëve që plotësojnë kriteret për të konkurruar. Duhet të jetë prokuror, pra pjese e sistemit. Duhet të ketë mbi 15 vjet dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama