Rezultate te kerkimit per termin: +Ura

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.467Z

Diber, ura e demtuar

Ura e Muhurrit ne Diber eshte nje ure e vjeter e ndertuar qe ne kohen e pushimit italian ne Luften e Dyte Boterore eshte mjaft e demtuar dhe problematike. Eshte nje ure qe lidh 7 komuna por nga amortizimi i saj nga erozioni dhe kushtet klimaterike eshte nje burim i madh aksidentesh. Banor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.730Z

Berat, shkaterrohet ura

Ura e Pronovikut qe lidh Policanin me Corovoden eshte shembur disa dite me pare ndersa punetoret kane qene duke punuar per perforcimin dhe zgjerimin e saj. Ura eshte shembur ne nje pjese te mire te shpatulles se saj duke u bere rrugen te pakalueshme. Eshte dashur nderhyrja e Drejtorise s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.435Z

Elbasan, shembet ura, izolohen 1200 banorë

Shembja e urës në Broshkë të Elbasanit ka shkaktuar izolimin e 1200 banorëve. Shembja e saj ka ndodhur për shkak të prirjeve të shumta të lumit Shkumbin. Situata paraqitet e rënduar edhe në Papër, ku ujërat e përrenjve e bëjnë të pamundur kalimin. 7 janar 2016 (gazeta-Shqip.com)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.290Z

Ura e Bunes po grabitet

Ura e vjetër mbi lumin Buna në qytetin e Shkodrës, ndërtuar 124 vjet më parë po rrezikon shembjen pasi çdo ditë elementët prej hekuri të kësaj ure po vidhen për skrap. Me ndërtimin e urës së re mbi lumin Buna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.409Z

Shembja, shkatërrohet ura e Limuthit

16/01/2005  Mbremjen e dy ditëve më parë, Ura e Limuthit ka pësuar shembjen përfundimtare të saj. Pasi ishte dëmtuar disa javë më parë si për shkak të gërryerjes së tokës nga lumi, dy ditë më parë ura ka pësuar një shembje në pothuaj gjysmën e konstruktit të saj. Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.405Z

“Ura e Bruklinit” feston 125-vjetorin

Nga Nju Jorku, Beqir SINA Më 21 maj 1883, nën tingujt e bandave muzikore dhe fishekzjarreve u përurua Ura e Bruklinit në qytetin e Nju Jorkut. Vepër e arkitektit gjerman John Augustus Roebling, Ura është e 283 metra e gjatë. Dhe e vendosur në dy këmbë mbi lumin East, lidh Mahnatanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.937Z

PSE DUHET RESTAURUAR URA E GOLIKUT

Vaso Naço  Ura e Golikut si shumë monumente, pjesë të rëndësishme të trashëgimisë sonë kulturore është lënë në harresë, askush nuk interesohet, askush nuk e mirëmban, askush nuk ndërhyn, madje edhe më keq akoma, disa të papërgjegjshëm, me kazma, lopata dhe detektorë metali i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama