Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.263Z

Situata nga bora, Kodheli: Ushtria është në terren

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosura gjenden në terren për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet e dëborës që prej mbrëmjes së djeshme. Që prej mbrëmjes së djeshme Forcat e Armatosura të Shqipërisë gjenden në terren për përballimin e gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.362Z

Ushtria tajlandeze nderhyn ne Bangkok

Ushtria tajlandeze ka perdorur gazin lotesjelles dhe ka shtene ne ajer per te shperndare demonstruesit, te cilet ishin mbledhur perseri mengjesin e sotem ne qender te Bangkokut, per te protestuar kunder qeverise e cila dje shpalli gjendje te jashtezakonshme ne kryeqytet dhe rajonet rreth tij. Meso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.567Z

Ushtria bën grusht shteti në Tailandë

Gjeneralët marrin pushtetin, pasi partitë politike nuk arrijnë kompromisin për zgjidhjen e krizës Kreu i ushtrisë së Tailandës, gjenerali Prayuth Chan-ocha, mori kontrollin e qeverisë në një grusht shteti dje, dy ditë pasi shpalli ligjin e luftës, duke thënë se ushtrisë i duhej të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.959Z

Pakistan, ushtria vret 45 talebane

Ushtria pakistaneze ka njoftuar se ka vrare te pakten 45 talebane, ne luftime te ndryshme te zhvilluara ne luginen e Suatit, ne veri-perendim te vendit. Operacioni masiv nisi pas atentatit te se dieles ne komisariatin e policise se qytetit te Mingores, qe shkaktoi vdekjen e 17 agjenteve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.527Z

Çfarë transportoi ushtria amerikane?

Qytetarët e WebbCity-t, një qyteti që është pjesë e shtetit të Missourit në SHBA, nuk do ta harrojnë datën 13 dhjetor, kur panë një gjë të pazakontë.Ushtria amerikane nën vështrimin e syve kureshtarë të banorëve të këtij qyteti, transportoi një gjë që ata zyrtarisht e quajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.754Z

Ushtria izraelite në gjendje gatishmërie

Nga Express më 06 qershor 2011 në ora 12:58 Ushtria izraelite ka qenë e alarmuar përgjatë kufirit me Sirinë dhe territorin e Rrafshnaltës së Golanit, të pushtuar nga Izraeli, një ditë pas përleshjeve vdekjeprurëse me palestinezët dhe protestuesit sirianë në atë zonë. Siria ka l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.924Z

Siri ushtria qellon mbi turmat

Me rënien e natës ushtria siriane ka nisur të qëllojë me armë zjarri kundër protestuesve në disa qytete të vendit. Sic pohojnë dëshmitarë nga vendngjarja për mediat ndërkombëtare, ushtria ka hapur zjarr ndaj turm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama