Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.229Z

Siri, ushtria qëllon protestuesit

Banoret raportojnë te shtëna te fuqishme, pasi trupat ushtarake te mbështetura nga tanket kane hyre ne qytet nga disa drejtime. Me këtë operacion, ushtria sinjalizon se nuk do te toleroje me protesta gjate muajit te shenjte te Ramazanit, atëherë kur pritet qe ato te shtohen. Prej rreth kat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.835Z

Egjipt ushtria kunder Mursit

Presidenti egjiptian, Mohammed Mursi përballet me një valë të re protestash e në krah të demonstruesve laikë ka dalë edhe ushtria. Një tubim masiv është paralajmëruar për fundjavën e ardhshme, ndërsa ushtria kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.745Z

Tunizi ushtria kontrollon portet

Lajm i mirë për autoritetet italiane. Ushtria tuniziane ka marrë nën kontroll portin e Zarzis, pikënisjen e pjesës dërrmuese të emigrantëve drejt brigjeve italiane. Sipas agjensisë italiane të lajmeve, ANSA, ushtria tuniziane kontro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.263Z

Situata nga bora, Kodheli: Ushtria është në terren

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosura gjenden në terren për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet e dëborës që prej mbrëmjes së djeshme. Që prej mbrëmjes së djeshme Forcat e Armatosura të Shqipërisë gjenden në terren për përballimin e gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.362Z

Ushtria tajlandeze nderhyn ne Bangkok

Ushtria tajlandeze ka perdorur gazin lotesjelles dhe ka shtene ne ajer per te shperndare demonstruesit, te cilet ishin mbledhur perseri mengjesin e sotem ne qender te Bangkokut, per te protestuar kunder qeverise e cila dje shpalli gjendje te jashtezakonshme ne kryeqytet dhe rajonet rreth tij. Meso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.567Z

Ushtria bën grusht shteti në Tailandë

Gjeneralët marrin pushtetin, pasi partitë politike nuk arrijnë kompromisin për zgjidhjen e krizës Kreu i ushtrisë së Tailandës, gjenerali Prayuth Chan-ocha, mori kontrollin e qeverisë në një grusht shteti dje, dy ditë pasi shpalli ligjin e luftës, duke thënë se ushtrisë i duhej të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.959Z

Pakistan, ushtria vret 45 talebane

Ushtria pakistaneze ka njoftuar se ka vrare te pakten 45 talebane, ne luftime te ndryshme te zhvilluara ne luginen e Suatit, ne veri-perendim te vendit. Operacioni masiv nisi pas atentatit te se dieles ne komisariatin e policise se qytetit te Mingores, qe shkaktoi vdekjen e 17 agjenteve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama