Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.745Z

Tunizi ushtria kontrollon portet

Lajm i mirë për autoritetet italiane. Ushtria tuniziane ka marrë nën kontroll portin e Zarzis, pikënisjen e pjesës dërrmuese të emigrantëve drejt brigjeve italiane. Sipas agjensisë italiane të lajmeve, ANSA, ushtria tuniziane kontro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.263Z

Situata nga bora, Kodheli: Ushtria është në terren

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosura gjenden në terren për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet e dëborës që prej mbrëmjes së djeshme. Që prej mbrëmjes së djeshme Forcat e Armatosura të Shqipërisë gjenden në terren për përballimin e gjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.362Z

Ushtria tajlandeze nderhyn ne Bangkok

Ushtria tajlandeze ka perdorur gazin lotesjelles dhe ka shtene ne ajer per te shperndare demonstruesit, te cilet ishin mbledhur perseri mengjesin e sotem ne qender te Bangkokut, per te protestuar kunder qeverise e cila dje shpalli gjendje te jashtezakonshme ne kryeqytet dhe rajonet rreth tij. Meso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.567Z

Ushtria bën grusht shteti në Tailandë

Gjeneralët marrin pushtetin, pasi partitë politike nuk arrijnë kompromisin për zgjidhjen e krizës Kreu i ushtrisë së Tailandës, gjenerali Prayuth Chan-ocha, mori kontrollin e qeverisë në një grusht shteti dje, dy ditë pasi shpalli ligjin e luftës, duke thënë se ushtrisë i duhej të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.959Z

Pakistan, ushtria vret 45 talebane

Ushtria pakistaneze ka njoftuar se ka vrare te pakten 45 talebane, ne luftime te ndryshme te zhvilluara ne luginen e Suatit, ne veri-perendim te vendit. Operacioni masiv nisi pas atentatit te se dieles ne komisariatin e policise se qytetit te Mingores, qe shkaktoi vdekjen e 17 agjenteve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.527Z

Çfarë transportoi ushtria amerikane?

Qytetarët e WebbCity-t, një qyteti që është pjesë e shtetit të Missourit në SHBA, nuk do ta harrojnë datën 13 dhjetor, kur panë një gjë të pazakontë.Ushtria amerikane nën vështrimin e syve kureshtarë të banorëve të këtij qyteti, transportoi një gjë që ata zyrtarisht e quajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.754Z

Ushtria izraelite në gjendje gatishmërie

Nga Express më 06 qershor 2011 në ora 12:58 Ushtria izraelite ka qenë e alarmuar përgjatë kufirit me Sirinë dhe territorin e Rrafshnaltës së Golanit, të pushtuar nga Izraeli, një ditë pas përleshjeve vdekjeprurëse me palestinezët dhe protestuesit sirianë në atë zonë. Siria ka l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama