Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris +Popullore

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.233Z

Gates Te perforcohet marreveshja me Pekinin

Marrëveshjet ushtarake mes SHBA-së dhe Kinës nuk duhet të jenë subjekt i politikës. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i Mbrojtjes, Robert Gates, pas bisedimeve me homologun e tij, Liang Guanglie. Gates, që do të mbetet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.353Z

Ansambli i Ushtrise censuron Xhamadani vija-vija

Ansambli i UshtriseAnsambli i Ushtrisë shqiptare censuron këngën tashmë mjaft popullore patriotike “Xhamadani vija-vija”, duke i hequr një nga pjesët më emblematike të saj, pikërisht: “Sa e madhe është Shqipëria”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.357Z

Ansambli i Ushtrise censuron ldquoXhamadani vija-vijardquo

Ansambli i Ushtrisë shqiptare censuron këngën tashmë mjaft popullore patriotike “Xhamadani vija-vija”, duke i hequr një nga pjesët më emblematike të saj, pikërisht: “Sa e madhe është Shqipëria”. Gjith&c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.889Z

Ukraine separatistet ulin armet

Separatistët pro-rusë në Lindje të Ukrainës pranojnë armëpushimin e njëanëshëm të njoftuar fundjavën e kaluar nga Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, por refuzojnë të dorëzojnë armët pa largimin e ushtrisë uk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.873Z

Egjipt: Morsi është rrëzuar prej pushtetit

Pak minuta më parë kreu i Ushtrisë Egjiptiane ka deklaruar se Presidenti Muhamed Morsi nuk është më në pushtet. Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane që provoi të sfidojë autoritetin e ushtrisë dhe protestat masive popullor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.469Z

30 mijë luftetarë anti-Ukrainë, regjistrohen në ushtrinë ruse

Mbi 30 mijë luftetarë pro rusë në Ukrajnë e kanë nënshkruar anëtarësimin në ushtrinë e rregullt ruse, vetëm një ditë pas zgjedhjeve të mbajtura në rajonin e Donbasit, në lindje të Ukrainës. Siç rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.464Z

Sudan i Jugut ekzekutohet ministri

Një ministër i qeverisë së Sudanit të Jugut u vra në mesditë me një plumb në kokë, ndërsa ishte brenda zyrës së tij në ministri, në kryeqytetin Juba. Ministri i Zhvillimit Rural, Lemi Milla, u ekzekutua nga nj&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama