Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris +Popullore

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.909Z

Haradinaj: Themelimi i ushtrisë është nevojë urgjente

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se themelimi i ushtrisë është nevojë urgjente. Ai në një postim në Facebook, ka thënë se trasnformimi i FSK-së mundet të ndodh tani dhe jo më vonë kur dihet mirë se konces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.097Z

Të premten protestë gjithëpopullore në Prishtinë

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së organizojnë protestë gjithëpopullore, kundër miratimit të Gjykatës speciale nga ana e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Protesta do të mbahet të premten, më 29.05.2015 në orë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.860Z

Kina vazhdon spiunazhin kibernetik

Një kompani e njohur e sigurisë kibernetike thotë se njësia ushtarake kineze, e cila kohët e fundit u akuzua për spiunazh kibernetik kundër Shteteve të Bashkuara, po vazhdon aktivitetet e saj të piraterisë. Kompania Mandiant, e cila për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.850Z

Ali Ahmeti sot mbushi 56 vjet

Sot me 4 Janarë në vitin 1959 në fshatin Zajaz lindi lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti. Ahmeti sot në profilin e tij në facebook i ka falendereruar të gjithë ata që kishin dërguar urimet e tyre “Jam shumë mirën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.041Z

Kosovë, sërish sot protesta gjithëpopullore

Shoqatat e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në mbështetje edhe të studentëve dhe organizatave të tjera joqeveritare sot organizojnë protestë gjithë-popullore kundër arrestimeve të fundit ish- ushtarëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.042Z

Në alarm Forcat e Armatosura të Kinës, frikë për sulm bërthamor

Forcat e Armatosura të Republikës Popullore të Kinës, është vënë në alarm të plotë nën rrezikun e sulmit bërthamor nga Koreja e Veriut! Lajmi është dhënë për një agjenci gjermane nga një zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.718Z

Kim kërkon nga ushtria që të përgatitet për luftë

Në fjalimin "historik" para Komisionit Qendror Ushtarak, Kim Jong-un ka kërkuar nga Komanda e Ushtrisë Popullore Koreane për tu "përgatitur për të reaguar në çdo lloj lufte të provokuar nga armiku". Sipas medieve shtetëror

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama