Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris +Popullore

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.621Z

Erdogan, frikë nga ushtria? Parlamenti u zvogëlon pushtetin Forcave të Armatosura

14-07-2013 / Gazeta 55 Parlamenti turk miratoi një amendament të ri në kodin që drejton forcat e armatosura. Klauzola e mëparshme i jepte përgjegjësinë ushtrisë në organizimin e grushteve të shtetit, për të ruajtur Republikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.941Z

Ushtria afat 4 vjet për të luftua guerilët

Shefi i ushtrisë së Filipineve thotë se forcat qeveritare mbesin të përkushtuara që të çrrënjosin deri në vitin 2016 rrebelimin komunist mbi 44 vjeçar në këtë shtet. Shefi i Shtatmadhorisë ushtarake Gjenerali Emmanuel Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.233Z

Gates Te perforcohet marreveshja me Pekinin

Marrëveshjet ushtarake mes SHBA-së dhe Kinës nuk duhet të jenë subjekt i politikës. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i Mbrojtjes, Robert Gates, pas bisedimeve me homologun e tij, Liang Guanglie. Gates, që do të mbetet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.353Z

Ansambli i Ushtrise censuron Xhamadani vija-vija

Ansambli i UshtriseAnsambli i Ushtrisë shqiptare censuron këngën tashmë mjaft popullore patriotike “Xhamadani vija-vija”, duke i hequr një nga pjesët më emblematike të saj, pikërisht: “Sa e madhe është Shqipëria”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.357Z

Ansambli i Ushtrise censuron ldquoXhamadani vija-vijardquo

Ansambli i Ushtrisë shqiptare censuron këngën tashmë mjaft popullore patriotike “Xhamadani vija-vija”, duke i hequr një nga pjesët më emblematike të saj, pikërisht: “Sa e madhe është Shqipëria”. Gjith&c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.889Z

Ukraine separatistet ulin armet

Separatistët pro-rusë në Lindje të Ukrainës pranojnë armëpushimin e njëanëshëm të njoftuar fundjavën e kaluar nga Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, por refuzojnë të dorëzojnë armët pa largimin e ushtrisë uk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.873Z

Egjipt: Morsi është rrëzuar prej pushtetit

Pak minuta më parë kreu i Ushtrisë Egjiptiane ka deklaruar se Presidenti Muhamed Morsi nuk është më në pushtet. Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane që provoi të sfidojë autoritetin e ushtrisë dhe protestat masive popullor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama