Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris

Total: 6827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.727Z

Morsi sfidon ultimatumin e ushtrisë: S'largohem

KAJRO- Presidenti i Egjiptit, Mohamed Morsi, ka refuzuar një ultimatum ushtarak dhe të opozitës për gjetjen e një kompromisi. Deklarata pason ultimatumin e ushtrisë për qeverinë e Morsit dhe opozitën që të gjejnë kompromis brenda 48 orë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.048Z

Krerët e Ushtrisë së Serbisë vizituan Deçanin

Komandanti i KFOR-it Salvatore Farina sot në Prishtinë ka biseduar me shefin Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë Lubisha Dikoviq, njofton Beta. Ata, sipas kësaj agjencie kanë biseduar për situatën e sigurisë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.423Z

“Kalifati Kibernetik” sulmon Twitter-in e ushtrisë amerikane

Një grup i hakerëve kompjuterikë, që pretendon se ka lidhje me militantët e Shtetit Islamik, ka sulmuar llogarinë në Twitter të Komandës Qendrore të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara. Grupi ka postuar një mesazh në kët&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.488Z

Blerim Destani i "kthehet ushtrisë" (Foto)

Aktori i njohur shqiptar, Blerim Destani si duket ka nostalgji për ushtrinë. Blerimi në rolin e një ushtari ka bërë një foto me rroba të ushtrisë bashkë me një shok të tij. Në mes tyre është edhe një qen që duket i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.215Z

Mbi 1 mijë forca të ushtrisë nisinaksionin për pastrimin e vendit

SHKODËR- Forcat e ushtrisë kanë nisur sot aksionin për pastrimin e plehrave në të gjithë territorin vendit. Aksioni ka nisur fillimish në pikat kufitare veriore të vendit në Han të Hotit, Muriqan dhe akse nacionale të vendit deri n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.262Z

Shkëmbim zjarri mes ushtrisë serbe dhe shqiptarëve

Në kufirin serbo-kosovarë (afër Kurshumlisë) në fshatin e Dabinovcit të Kurshumlisë, në kufirin me Kosovë-Serbi, persona të panjohur nga territori i komunës së Podujevës, “kanë hapur zjarr mbi patrullën e ushtrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.387Z

“Kosova Warriors Group” sulmon faqet e ushtrisë së Venezuelës

Grupi i hakerëve “Kosova Warriors Group” njofton se ka bërë një sulm kibernetik kundër ushtrisë së Venezuelës. Siç thuhet në njoftimin e KWG, “sulmi u bë për shkak se Venezuela nuk e ka pranuar si shtet Republikën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama