Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris

Total: 6827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.362Z

PS: Opozita ka marrë në mbrojtje shpërdoruesit e detyrës, sulmon forcat e armatosura dhe të rendit

TIRANË-Partia Socialiste ka akuzuar opozitën se ka marrë në mbrojtje politike shpërdoruesit e detyrës dhe se çdo ditë sulmon forcat e rendit dhe forcat e armatosura. Në një deklaratë për mediat deputeti i kësaj partie Besnik Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.706Z

Akuzat për trafik droge, ushtria bllokon me blloqe betoni aerodromin e Lumalasit

KORCE - Akuzat për trafik droge me avion kanë bërë që Forcat e Armatosura të bllokojnë me blloqe betoni edhe ish-pistën e aviacionit në fshatin Lumalas të Korçës. Ndonëse kjo fushë aviacioni nuk funksionon prej vitesh, me urdh&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.350Z

Separatistet vrasin 20 ushtare ukrainas

Të paktën 20 ushtarë ukrainas mbetën të vrarë gjatë një sulmi me raketa nga separatistët pro-rusë në lindje të vendit. Sipas zyrtarëve të Kievit, separatistët kanë përdorur në sulmin ndaj ushtrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.146Z

Këshilltari i pro-rusëve: Ekzekutimetpa gjygj për të parandaluar kaosin

Ukrainë - Këshilltari për Çështjet Ideologjike i separatistëve në krahinën e Donetskut, Igor Druz ka deklaruar se ekzekutimet pa gjygj janë bërë me qëllim “për të parandaluar kaosin” në rradhët e e ushtris&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.020Z

Varrezat e Tiranes zgjidhje afatshkurter

Bashkia e Tiranës ka gjetur një mënyrë për të siguruar hapësirë të lirë në varrezat e Sharrës, të paktën edhe për dy muaj. Bunkerët e ushtrisë të vendosur brenda territorit të varrezave nuk do të jen&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.011Z

Siria paneli i OKB raport per krime lufte

Një panel i Kombeve të Bashkuara ka shpërndarë një list me zyrtarët sirianë që mund të hetohen për krime kundër njerëzimit. Ekspertët e zgjedhur nga OKB deklarojnë se oficerë të ushtrisë dhe zyrtarë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.420Z

I jepet lamtumira e fundit Ramiz Alisë

Ramiz Alia, një figurë e dyzuar mes diktatorit e presidentit të parë pluralist është nderuar në homazhe nga miq, të afërm, politikanë e personalistete të njohura publike. Për ish sekretarin e parë të komitetit qëndror t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama