Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris

Total: 6827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.350Z

Separatistet vrasin 20 ushtare ukrainas

Të paktën 20 ushtarë ukrainas mbetën të vrarë gjatë një sulmi me raketa nga separatistët pro-rusë në lindje të vendit. Sipas zyrtarëve të Kievit, separatistët kanë përdorur në sulmin ndaj ushtrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.146Z

Këshilltari i pro-rusëve: Ekzekutimetpa gjygj për të parandaluar kaosin

Ukrainë - Këshilltari për Çështjet Ideologjike i separatistëve në krahinën e Donetskut, Igor Druz ka deklaruar se ekzekutimet pa gjygj janë bërë me qëllim “për të parandaluar kaosin” në rradhët e e ushtris&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.020Z

Varrezat e Tiranes zgjidhje afatshkurter

Bashkia e Tiranës ka gjetur një mënyrë për të siguruar hapësirë të lirë në varrezat e Sharrës, të paktën edhe për dy muaj. Bunkerët e ushtrisë të vendosur brenda territorit të varrezave nuk do të jen&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.011Z

Siria paneli i OKB raport per krime lufte

Një panel i Kombeve të Bashkuara ka shpërndarë një list me zyrtarët sirianë që mund të hetohen për krime kundër njerëzimit. Ekspertët e zgjedhur nga OKB deklarojnë se oficerë të ushtrisë dhe zyrtarë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.420Z

I jepet lamtumira e fundit Ramiz Alisë

Ramiz Alia, një figurë e dyzuar mes diktatorit e presidentit të parë pluralist është nderuar në homazhe nga miq, të afërm, politikanë e personalistete të njohura publike. Për ish sekretarin e parë të komitetit qëndror t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.762Z

Gjykim ushtarak per spiunin e Wikileaks

“Spiuni” i “Wikileaks” brenda ushtrisë amerikane, Bradley Manning, duhet të përballet me gjykim ushtarak, rekomandoi një Gjykatë Ushtarake në SHBA. Nëse kjo do të ndodhë, Manning mund të përballet me dënimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.989Z

Liberalizmi i vizave pret të bëhet këtë vit

(E plotësuar) E për liberalizimin e vizave ai tha se deklarata e Ulrice Lunacaek, që Kosova nuk i plotëson kushtet për liberalizimin e vizave, ka qenë e gabuar dhe këtë e ka kuptuar edhe ajo dhe është munduar ta përmirësojë. ”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama