Rezultate te kerkimit per termin: +Ushtris

Total: 6827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.020Z

Varrezat e Tiranes zgjidhje afatshkurter

Bashkia e Tiranës ka gjetur një mënyrë për të siguruar hapësirë të lirë në varrezat e Sharrës, të paktën edhe për dy muaj. Bunkerët e ushtrisë të vendosur brenda territorit të varrezave nuk do të jen&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.011Z

Siria paneli i OKB raport per krime lufte

Një panel i Kombeve të Bashkuara ka shpërndarë një list me zyrtarët sirianë që mund të hetohen për krime kundër njerëzimit. Ekspertët e zgjedhur nga OKB deklarojnë se oficerë të ushtrisë dhe zyrtarë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.420Z

I jepet lamtumira e fundit Ramiz Alisë

Ramiz Alia, një figurë e dyzuar mes diktatorit e presidentit të parë pluralist është nderuar në homazhe nga miq, të afërm, politikanë e personalistete të njohura publike. Për ish sekretarin e parë të komitetit qëndror t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.762Z

Gjykim ushtarak per spiunin e Wikileaks

“Spiuni” i “Wikileaks” brenda ushtrisë amerikane, Bradley Manning, duhet të përballet me gjykim ushtarak, rekomandoi një Gjykatë Ushtarake në SHBA. Nëse kjo do të ndodhë, Manning mund të përballet me dënimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.989Z

Liberalizmi i vizave pret të bëhet këtë vit

(E plotësuar) E për liberalizimin e vizave ai tha se deklarata e Ulrice Lunacaek, që Kosova nuk i plotëson kushtet për liberalizimin e vizave, ka qenë e gabuar dhe këtë e ka kuptuar edhe ajo dhe është munduar ta përmirësojë. ”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.028Z

Kine gjenerali i larte akuzohet per korrupsion

Një nga oficerët më të vjetër të ushtrisë Kineze është akuzuar nga autoritetet e këtij vendi për marrje ryshfeti dhe është përjashtuar nga Partia Komuniste. Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale. Gjenerali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.285Z

Sulm mbi kurdet Erdoan Ushtria do ti shkoje ne fund

Turqia ka ndërmarrë ofensivë ushtarake kundër militantëve kurdë në brendësi të tokës irakene, si reagim ndaj sulmeve të dy ditëve më parë, ku gjetën vdekjen 24 ushtarë turq. Ankaraja konfirmoi se 22 batalione apo 10 mij&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama