Rezultate te kerkimit per termin: +Valle

Total: 2888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.913Z

Renzi kryeministri i I që i bashkohetnismës ASL,nominon Roberto Baggio

Të tjera rreth shkrimit VIDEO ITALI - Matteo Renzi është kryeministri i parë që pranon sfidën e kovës me akull në mbështetje të luftës ASL.Ai para se të hidhte ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.139Z

Mos vallë nderimi i 5 Majit na mban larg festimit të 9 Majit?!!!

Nga Adenil Pjetri Tashmë u mësuam me kotësine e diskutimeve boshe dhe patetike që ndizen e rindezen pas çdo ceremonie në kujtim të dëshmorëve. Duket Déjà vu. Madje aq të përsëritshme janë bërë saqë mund të përgatitesh ex ante për diskutime të tilla dhe mund të dukesh shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.770Z

Zbulohet shoqëria e sazeve që moripjesë në dasmën e Ahmet Zogut

TIRANE- Ato quheshin sazet e “Demkës dhe Hajros”, babë e bir, këngëtarë të shquar të sazeve të Korçës në vitet ‘20-‘40 të shek. XX dhe interpretues virtuozë në violinë. I pari është Ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.625Z

Shkodra rrëmben çmimin e parë në Festivalin Folklorik

01/10/2009  Mbyllet me sukses të plotë ky edicion. Emocione dhe vlerësim për traditën shqiptare dhe diversitetin e saj GJIROKASTËR- Në kështjellën e lashtë të qytetit të Gjirokastrës, mes entuziazmit dhe emocioneve të një feste të vërtetë është mbyllur mbrëmjen e djesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.193Z

Folk Shqipëria në Francë

Për pesë ditë, 14-18 gusht 2008, u zhvillua Festivali i 49-të Folklorik Ndërkombëtar në Montrezho, një qytezë në regjionin Midi Pirene, 110 km në juglindje të qytetit Tuluz të Francës, rrëzë vargmaleve të Pirenejve në kufi me Spanjën. Montrezho u kthye kështu në një kryeqytet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.960Z

Festivali Folklorik, larmi ngjyrash krejt shqiptare

28/09/2009  Performojnë grupi i Kukësit, Tropojës, Shkodrës, Dibrës së Maqedonisë dhe i arbëreshëve Artistët e Kukësit, Hasit dhe Tropojës sjellin në skenë vlera të vërteta burimore Rapsodët kuksianë: “Kurrë përjetë sna ndan ma guri!” GJIROKASTËR - Koncerti i gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.738Z

Juve në Madrid për Higuain, Reali i kërkon Vidal

Kërkohet edhe Jovetic për të formuar një sulm ëndrrash me argjentinasin Drejtuesit e Juventusit Beppe Marotta dhe Fabio Paratici kanë takuar dje në Madrid sulmuesin e Realit Gonzalo Higuain. Mësohet se sulmuesi ka rënë dakord me drejtuesit e Juves për të luajtur sezonin e ardhshëm në T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama