Rezultate te kerkimit per termin: +Vangjel +Dule

Total: 3553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.945Z

Presidenti i ri, Nano takon Vangjel Dulen

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i PS-së Fatos Nano vijon turin e takimeve me krerët e partive parlamentare për të marrë mbështetjen e tyre si kandidat për postin e kreut të ri të shtetit. Mesditën e sotme ai është takuar në zyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.053Z

Zgjedhjet, Dule: Numërimi u bë keq. Të krijohet qeveri teknike

TIRANË- Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka deklaruar sot se vendi ka të domosdoshëm krijimin e një qeverie teknike. Gjatë një konference për shtyp duke analizuar zgjedhjet e 28 qershorit, Dule ka thënë se procesi paszgjedhor ka shënuar një sërë prob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.989Z

Regjistrimi i popullsise Dule Spahiu ben fushate personale

I perditesuar - Menjehere pas deklarates se Spahiut ne Vlore ka reaguar kryetari i PBDNJ-se Vangjel Dule i cili i ka cilesuar antikushtetuese deklaratat e nenkryetarit i KLD-se dhe e ka akuzuar se po e perdor si nje fushate per qellime personale ceshtjen e ndryshimit te kombesise. Ne reagimin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.213Z

Dule Palet politike duhet te kene prioritet integrimin

SSSAbrASS Kryetari i PBDNJ-se Vangjel Dule i pranishem ne qytetin e Korces ka kerkuar nga palet politike se duket te kene prioritet integrimin e vendit ne Bashkimin Evropian Situata politike ne vend eshte e polarizuar dhe ne disavantazh per marrjen statusit krahasuar me dhjetorin Palet politike du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.713Z

Kokëdhima: Dule iku për të mbrojtur të inkriminuarit

Deputeti socialist, Koço Kokëdhima, ka sulmuar ashpër kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, i cili dha dorëheqjen si nënkryetar i Kuvendit, pas zgjedhjes së Shpëtim Idrizit në këtë detyrë. Duke folur në një takim elektoral në Livadhja, ku ka prezantuar koalicionin lokal mes PS dhe partisë min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.528Z

Anti-shqiptari Bollano në Kuvend, Dule në qeveri

Vasil Bollano ish-kreu i bashkisë së Himarës dhe aktualisht kryetari i shoqatës OMONIA pritet të jetë deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Formatimi i kabinetit qeveritar të kryeministrit të ri Edi Rama dhe përfshirja në qeveri e kreut t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.232Z

Dule: Për PBDNJ-në s’ka më KQZ, mund të konsiderohet një farsë

TIRANE - Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, përshëndeti deklaratën e ambasadorit amerikan Aleksander Arvizu në lidhje me Komisionin Qendror të Zgjedhor. Sipas Dules, “për PBDNJ-në nuk ka më KQZ, pasi në përbërjen e sotme ky institucion mund të konsiderohet një farsë”. Duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama