Rezultate te kerkimit per termin: +Vangjel +Dule

Total: 3553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.537Z

Vangjel Dule dënon akuzat ndaj Bollanos

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule reagon për akuzat ndaj shoqatës "Omonia" dhe kryetarit të saj, Vasil Bollano. Vangjel Dule thote se sulmet politike dhe mediatike ndaj Vasil Bollanos dëmtojnë proceset integruese të vendit dhe marrëdhëniet e mira mes Shqiperisë dhe Greqisë. Sipas kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.535Z

Vangjel Dule,dënon akuzat ndaj Bollanos

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule reagon për akuzat ndaj shoqatës "Omonia" dhe kryetarit të saj, Vasil Bollano. Dule u shpreh se "Deklaratat e fundit nxisin urrejtjen mes dy vendeve dhe dëmtojmë bashkëpunimin e mirë mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shqipëria ka marrë një rrugë integruese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.535Z

Vangjel Dule, dënon akuzat ndaj Bollanos

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule reagon për akuzat ndaj shoqatës "Omonia" dhe kryetarit të saj, Vasil Bollano. Dule u shpreh se "Deklaratat e fundit nxisin urrejtjen mes dy vendeve dhe dëmtojmë bashkëpunimin e mirë mes Shqipërisë dhe Greqisë. Shqipëria ka marrë një rrugë integruese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.847Z

Vangjel Dule: Zgjedhje të parakohshme dhe referendum

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule flet nga Dropulli për reformën në dretjësi, të cilën e konsideron një domosdoshmëri strategjike për vendin. Sipas tij, mungesa e kësaj reforme ka sjellë institucione të pakonsoliduara. Nuk kemi produkt të reformës në drejtësi. Jeta institucionale e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.375Z

Zheji: Ja pse Vangjel Dule nuk duhej të dorëhiqej

Drejtori i gazetës Mapo, në një shkrim editorial, analizon dorëheqjen e nënkryetarit të Kuvendit, njëkohësisht kryetar i PBDNJ, Vangjel Dule. Ky i fundit u largua për shkak se mazhoranca vendosi të zgjedhë si nënkryetar të tretë të Kuvendit, kreun e partisë çame, PDIU. Sipas Zhejit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.166Z

Vangjel Dule: Ja pse humbëm në këto zgjedhje

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, doli në një konferencë për të shpjeguar se përse partia e tij nuk fitoi në asnjë njësi vendore. "Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut nuk arriti objektivat e veta elektorale në zgjedhjet e pushtetit vendor të 21 qershorit. Para dhe gjatë këtyre zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.471Z

Vangjel Dule: Nuk ka në Greqi njësi administrative me emrin Çamëri

Share Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, në një intervistë për emisionin 5 pyetjet e Babaramos, komentoi çështjen e rikthimit të qytetarëve çamë në kufi me Greqinë. Dule tha se është bërë një gafë e rëndë në lëshimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama