Rezultate te kerkimit per termin: +Vatikan

Total: 2337
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.737Z

Nishani e refuzoi, Qeveria e emëron Ndrecën në Vatikan

Ardian Ndreca do të jetë përfaqësuesi diplomatik i Shqipërisë në Vatikan, pavarësisht rezistencës që po bën kreu i shtetit duke mos dhënë pëlqimin e tij për kandidaturën e qeverisë. Lajmi bëhet i ditur sot nga gazeta Panorama e cila shkruan se Ditmir Bushati e ka emëruar Ardian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.953Z

Ndërron jetë ish-ambasadori i Shqipërisë në Vatikan

Ish-ambasadori i parë i Shqipërisë në Vatikan, Willy Kamsi ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 91-vjeçare, në qytetin e Shkodrës. Ai u shqua për veprimtarinë e tij në fushën e arsimit, etnografisë, diplomacisë e bibliografisë. Willy Kamsi lindi në Bari të Italisë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.793Z

Vatikan ne pritje te Papes se ri

Vatikan ne pritje te Papes se ri E premte 08 Mars 2013 1211 p styletext-align justify p Vatikan ne pritje te Papes se riVatikani ka kaluar javen e pare pa nje Pape ndersa ne Seline e Shenjte vijojne takimet e kardinaleve Te gjithe 115 kleriket e larte ne moshen 80 vjec te cilet kane dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.081Z

Donald Trump në Vatikan, takon Papa Franceskun

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump u prit nga Papa Franceskun në Vatikan. Takimi u zhvillua në apartamentin papal ky Ati i Shenjtë dhe kreu i shtetit amerikan shtrënguan duart dhe shkëmbyen disa fjalë përshëndetëse. Trump shoqerohet në këtë vizitë në Vatikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.186Z

Benedikti XVI rikthehet në Vatikan

Benedikti XVI u rikthye pasditen e së enjtes në Vatikan, dy muaj pasi u shndërrua në Papën e parë që jepte dorëheqjen nga pozicioni i tij në më shumë se 600 vjet. Benedikti është kthyer në Vatikan pas një marrëveshjeje, në bazë të së cilës si Papa aktual edhe ai do të jetojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.819Z

Vatikan, Papa pret Presidentine Venezuelës, Maduro

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO VATIKAN - Çështjet sociale dhe politike ishin në qendër të bisedimeve ndërmjet Papa Françeskut I me Presidentin e Republikës të Venezuelës, Nicolas Maduro Moros, që u prit në Vatikan. Gjithashtu situata pas vdekjes së presidentit Hugo Chavez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.410Z

Rama në Vatikan, audiencë me Papa Françeskun

Mediat italiane, Ati i Shenjtë i bekon fëmijën Kryeministrit shqiptar Kryeministri Edi Rama zhvilloi takimin e parë të tij me Papa Françeskun në Selinë e Shenjtë në Vatikan, duke e cilësuar në rrjetet sociale orën e audiencës si të mrekullueshme. Audienca me Papa Françeskun, një or

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama