Rezultate te kerkimit per termin: +Vaziristanit +Verior

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.171Z

Edhe 35 militantë të vrarë në Pakistan

Së paku 35 militantë janë vrarë të dielën në zonën e trazuar fisnore në zonën data Khel të Vaziristanit Verior. Kështu ka bërë të ditur ushtria pakistaneze, e cila thotë se në mesin e të vrarëve ka edhe luftëtarë të huaj. Ushtria pakistaneze ka nisur ofensivën kundër militan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.197Z

Pakistan, vriten katër militantë

Zyrtarët e Pakistanit thonë se nga një sulm i telekomanduar i Shteteve të Bashkuara janë vrarë katër militantë në rajonin e Vaziristanit Verior.   Zyrtari i lartë i sigurisë, duke folur në kushte anonimiteti, tha se sulmi ka qël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.972Z

13 talebane te vrare ne Pakistan

brbrUshtria e Pakistanit ka njoftuar se gjate nje sulmi ajror ka vrare 13 persona qe dyshohen se jane militante ne zonen fisnore te Vaziristanit Verior ne afersi te kufirit me Afganistaninbrbr brbrNderkohe numri i civileve qe jane zhvendosur si shkak i kesaj ofensive raportohet se ka shkuar ne 1 mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.679Z

Vrasja e kreut te talebaneve Pakistani ne alarm

Ushtria pakistaneze është në gjendje gatishmerie të lartë pas vrasjes me nje avion pa pilot te udheheqesit te talebaneve Hakimullah Mehsud. Siç raporton “BBC”, deri tani as autoritetet pakistaneze as ato amerikane nuk kane konfirmuar apo mohuar zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.815Z

Talebanët ndalojnë vaksinimin kundër polios

Qeveria pakistaneze ka shtyrë një program vaksinimi kundër polios në disa zona fisnore të vendit, pas kërcënimeve të talebanëve.Grupet rajonale talebane në Vaziristanin Verior dhe atë Jugor kanë vendosur “ndalesë” ndaj fushatës kundër polioz, si shenjë proteste ndaj sulmeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.638Z

Pakistan, shperthen mina, vdesin 6 persona

Shperthimi i nje mine mengjesin e sotem ne Pakistan ka shkaktuar vdekjen e gjashte personave. Lajmin e komunikojne mediat lokale, te cilat iu referohen burimeve prane forcave te sigurise. Sipas ketyre te fundit, viktimat jane anetare te se njejtes familje. Shperthimi ndodhi ne Miranshah t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.115Z

Pakistan raketat amerikane vrasin 12 persona

4 raketa amerikane kane goditur nje shtepi ne fshatin Data Kela rreth 45 kilometra ne perendim te Miranshahut qyteti kryesor i Vaziristanit verior skatesojne zyrtaret. Rajoni i goditur njihet gjeresisht si nje nga vendet me me ndikim te militanteve te Al-Kaedes dhe talibaneve. 2010-10-02 150

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama