Rezultate te kerkimit per termin: +Vendbanimi

Total: 790
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.015Z

Rrezikohet vendbanimi ilir, studiuesit kërkojnë anulimin e projektit 

Qytetërimi arbëror, i cili shtrihet përgjatë Luginës së Komanit, do të zhduket nëse nuk do të ndryshoje vendimi për zhvendosjen e trasesë, ku duhet të ndërtohen katër shtyllat e tensionit të lartë, nga 50 metrash secila. Edhe pse për 7 vite me radhë arkeologët kanë gërmuar në D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.010Z

Vendbanimi mesjetar i Komanit, arkeologët apel për të mos e shkatërruar

Deklaratës së Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, në rrjetin social facebook pak ditë më parë ku shpjegon se vendbanimi mesjetar i Komanit nuk dëmtohet nga kalimi i shtyllave të linjës së interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë, gjatë së enjtes i është përgjigjur Forumi për Trashëg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.034Z

Vendbanimi i ri

Romet e strehuar prane pallatit me shigjeta jane transferuar drejt ish repartit ushtarak ne Shishtufine. Mbremjen e se merkures 37 familjet rome jane nisur ne territorin e ish kimikes me mjetet e ushtrise. Transportimi I tyre eshte bere nga ora 3 deri ne 5 te mengjesit. Romet kane kundershtuar zhven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.898Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.081Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rrezikohet vendbanimi i Komanit

brbrVendbanimi ilir i Komanit rrezikon te zhduket perfundimisht Shkak eshte projekti per te kaluar ne keto zona te rralla te trashegimise kulturore e historike linjat 400 kilovolteshe te tensionit te larte qe lidhin Kosoven me Shqiperine Forumi per trashegimine tha se Ministria e Kultures duhet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.209Z

Klasifikimi, cilat janë femrat më të pasura në botë

Zbulohen emrat e grave më të pasura të botës, që drejtojnë dhe kanë trashëguar kompanitë më të fuqishme të industrisë. Në vend të parë qëndron 51-vjeçarja, Christy Walton, e pasuar nga trashëgimtaret e “L’oreal” dhe “BMË”. Walton, e cila ka një vlerë prej 20 miliard

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama