Rezultate te kerkimit per termin: +Vendbanimi

Total: 790
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.010Z

Vendbanimi mesjetar i Komanit, arkeologët apel për të mos e shkatërruar

Deklaratës së Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, në rrjetin social facebook pak ditë më parë ku shpjegon se vendbanimi mesjetar i Komanit nuk dëmtohet nga kalimi i shtyllave të linjës së interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë, gjatë së enjtes i është përgjigjur Forumi për Trashëg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.034Z

Vendbanimi i ri

Romet e strehuar prane pallatit me shigjeta jane transferuar drejt ish repartit ushtarak ne Shishtufine. Mbremjen e se merkures 37 familjet rome jane nisur ne territorin e ish kimikes me mjetet e ushtrise. Transportimi I tyre eshte bere nga ora 3 deri ne 5 te mengjesit. Romet kane kundershtuar zhven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.898Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.081Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rrezikohet vendbanimi i Komanit

brbrVendbanimi ilir i Komanit rrezikon te zhduket perfundimisht Shkak eshte projekti per te kaluar ne keto zona te rralla te trashegimise kulturore e historike linjat 400 kilovolteshe te tensionit te larte qe lidhin Kosoven me Shqiperine Forumi per trashegimine tha se Ministria e Kultures duhet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.209Z

Klasifikimi, cilat janë femrat më të pasura në botë

Zbulohen emrat e grave më të pasura të botës, që drejtojnë dhe kanë trashëguar kompanitë më të fuqishme të industrisë. Në vend të parë qëndron 51-vjeçarja, Christy Walton, e pasuar nga trashëgimtaret e “L’oreal” dhe “BMË”. Walton, e cila ka një vlerë prej 20 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.237Z

Vashtemi vendbanimi me i hershem

Ky konkluzion është nxjerre nga arkeologet shqiptare dhe amerikane ne përfundim te ekspeditës 1 mujore. Arkeologet qe kryejnë gërmime prej tre vjetësh ne këtë sit arkeologjik, kane zbuluar objekte te një rëndësie te veçante. Mes tyre janë shume mjete pune prej guri dhe kocke. Një ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama