Rezultate te kerkimit per termin: +Vendbanimi

Total: 790
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.081Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rrezikohet vendbanimi i Komanit

brbrVendbanimi ilir i Komanit rrezikon te zhduket perfundimisht Shkak eshte projekti per te kaluar ne keto zona te rralla te trashegimise kulturore e historike linjat 400 kilovolteshe te tensionit te larte qe lidhin Kosoven me Shqiperine Forumi per trashegimine tha se Ministria e Kultures duhet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.209Z

Klasifikimi, cilat janë femrat më të pasura në botë

Zbulohen emrat e grave më të pasura të botës, që drejtojnë dhe kanë trashëguar kompanitë më të fuqishme të industrisë. Në vend të parë qëndron 51-vjeçarja, Christy Walton, e pasuar nga trashëgimtaret e “L’oreal” dhe “BMË”. Walton, e cila ka një vlerë prej 20 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.237Z

Vashtemi vendbanimi me i hershem

Ky konkluzion është nxjerre nga arkeologet shqiptare dhe amerikane ne përfundim te ekspeditës 1 mujore. Arkeologet qe kryejnë gërmime prej tre vjetësh ne këtë sit arkeologjik, kane zbuluar objekte te një rëndësie te veçante. Mes tyre janë shume mjete pune prej guri dhe kocke. Një ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.810Z

Cilët janë 12 presidentët e Superligës shqiptare

President. Sipas fjalorit të gjuhës shqipe është ai që zgjidhet për një periudhë kohe për të drejtuar një organizatë ose një institucion politik. Ndërkohë që dekadën e fundit të shekullit XX kjo fjalë iu shtua edhe botës së futbollit me një ndryshim goxha thelbësor. President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.978Z

Ndërtimet dëmtojnë sitin arkeologjik

Krateri i një vendbanimi neolitik në fshatin Vashtmi të Korçës është dëmtuar nga ndërtimet e reja. Pjesa e vendbanimit është rrethuar me mure, ndërsa në territorin në nëntokën e të cilit arkeologët pretendojnë se ka objekte me vlera arkeologjike janë hedhur shtresa me zhavorr dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.608Z

Big Brother 4 Ja profilet e pretendenteve per banore

Prej tri ditësh, publiku ka filluar të njohë nga pak pretendentët për banorë të shtëpisë më të famshme në vend. 15 aspirantët kanë nisur të tregojnë për eksperiencat e tyre gjatë bisedave me njëri-tjetri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama