Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.532Z

Hashim Thaçi: Veprimet e Vetëvendosjes radikale

12-07-2013 / Gazeta 55 Kryeministri flet për miratimin e projektligjit të amnistisë fiskaleNw një nga emisionet e Klan Kosovës ku i ftuar ishte kryeministri kosovar Hashim Thaci ai sqaroi anët pozitive pas hyrjes ne fuqi te projektligjit per amnisti, qe u miratua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.967Z

Obama denon veprimet e WikiLeaks-it

Presidenti amerikan Barak Obama ka denuar fuqishem rrjedhjen e dokumenteve diplomatike amerikane nga WikiLeaks. Ai i ka bere keto komente gjate nje bisede telefonike qe beri me kryeministrin turk Rexhep Tajip Erdogan ka thene Shtepia e Bardhe. Obama ka shfaqur keqardhjen per veprimet e tmerrshme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.964Z

Irak, policia kërkon falje për veprimet gjatë regjimit

Policia irakiane, tërësisht e reformuar që nga pushtimi amerikan i vitit 2003, ka kërkuar sot falje për veprimet e kryera gjatë sundimit të diktatorit Sadam Hysein. “Forcat e sigurisë në ministrinë e brendshme kërkojnë falje për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.408Z

Greva, Garda: Veprimet tona, sipas rregullores

Garda e Republikes i ka cilesuar veprimet e saj si te drejta gjate ruajtjes se Parlamentit shqiptar ku, ne greve urie ndodhen 11 deputete. Reagimi i gardes erdhi fill pasi zedhenesi i greves, Dritan Prifti dhe demokristiani Jak Ndokaj jane penguar qe te hyjne ne ambjentet ku po zhvillohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.231Z

PDK: Veprimet e mbrëmshme nuk përkojnë me demokracinë

Partia Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësime për situatën e tensionuar dhe veprimet jodemokratike që po përdoren si mjet për arritjen e qëllimeve politike. PDK konstatoi se kufizimi i punës normale në institucione demokratike dhe përdorimi i dhunës në këto institucione apo edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.975Z

Avonet: Të papranueshme veprimet e opozitës

Rrjeti i organizatave joqeveritare "Avonet" ka shprehur shqetësim të thellë lidhur me situatën e krijuar në Kuvendin e kosovës Avonet ka vlerësuar se pamjet që dhanë sot opozita nëpërmjet sjelljeve të tyre në asnjë mënyrë nuk janë të pranueshme dhe seriozisht po dëmtohet perspekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.491Z

SHBA: Kandidatët presidencialë mbi veprimet ruse në Gjeorgji

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates ka paralajmëruar se marrëdhëniet me Rusinë mund të dëmtohen për vite të tëra, nëse Moska nuk tërhiqet nga veprimet agresive në Gjeorgji. Zoti Gates tha se nuk e sheh të nevojshme që Shtetet e Bashkuara të ndërhyjnë ushtarakisht në Gjeo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama