Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Ndotja n Tiran krkon strategji veprimi

Niveli i ndotjes n Tiran i kaprcen normat e lejuara nga Organizata Botrore e Shndetsis. Nj ndotje e till ul jetgjatsin e banorve t Tirans si dhe rrit vdekshmrin. Ky prfundim u b i ditur sot n seminarin pr planin e veprimit pr paksimin e ndotjes n kryeqytet. Sipas Ministrit t Shndetsis, Nard Ndoka, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.261Z

Veprimi i policëve ka prekur zemrat e miliona njerëzve

Për të mbrojtur dhe për të shërbyer. Kjo është motoja e policisë. Këto foto kanë prekur zemrat e miliona njerëzve jo vetëm në Itali, por në mbarë botën. Oficerët e policisë në Romë u njoftuan nga fqinjët e Michele, 94 vjeç dhe Jole, 89 vjeç, se ata po qanin. Çifti, që ka mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.566Z

Veprimi ekstrem i kësaj gruaje

Veprimi i kësaj gruaje mund të cilësohet si ekstrem. Dina Helvida nga Kroacia shpon pjesë të ndryshme të trupit të saj për tu varur në një ndërtesë të zbrazët në Zagreb. Pasi lidhet, trupi i saj varet vertikalisht në ajër. Fotot nuk kanë nevojë prë shumë koment, pasi dallohet qa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.106Z

Koreja lëshon një raketë me rreze të shkurtër veprimi

Seul - Koreja e Veriut mësohet të ketë lëshuar sot një raketë me rreze të shkurtër veprimi, pas provave bërthamore që zhvilloi ditën e hënë. Ky fakt bëhet i ditur nga agjencia koreanojugore e lajmeve “Yonhap”. Ministria koreanojugore e Mbrojtjes deklaron se Koreja e Veriut ka l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.790Z

Romet ne Shkoder Qarku plan veprimi

Në këshillin e Qarkut Shkodër është diskutuar rreth masave dhe strategjisë për një plan veprimi për Çështjet Rome. Ngritja e grupit teknik për Çështjet Rome bëhet në kuadër të Komisionit të Vlerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.047Z

Irani teston raketë me rreze të gjatë veprimi

Irani ka testuar sërish një raketë me rreze të gjatë veprimi, që njihet si raketë e llojit Shahab-3. Lajmi është bërë publik nga media shtetërore iraniane. Korpusi islamik i Gardës Revolucionare filloi një sërë testimesh të raketave të dielën për të promovuar aftësitë e forcav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.090Z

Meta: Plan veprimi për njohjen e Kosovës

Harxhi: Optimistë edhe për reagime nga Greqia Pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për legjitimitetin e pavarësisë së Kosovës, Shqipëria bën të njohur një plan veprimi për zgjerimin e njohjeve të reja ndërkombëtare për të. Në një konferencë për shtyp dje,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama