Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.304Z

India lëshon raketë me rreze të gjatë veprimi

Mediat në Indi raportojnë se vendi ka lëshuar një raketë me rreze të gjatë veprimi, e cila ka aftësi të mbajë koka nukleare dhe të sulmojë qytetet e mëdha kineze. Raportohet se raketa Agni-V është lëshuar sot në m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.357Z

Shoqeria civile kerkon plan veprimi antikorrupsion

Organizatat joqeveritare kerkuan sot ne Tirane nje plan te perbashket veprimi me institucionet shteterore ne luften kunder korrupsionit. Ato propozuan veprime te perbashketa sepse goditja fragmentare e korrupsionit nuk ka dhene rezultate. Sistemi shendetesor dhe ai gjyqesor vazhdojne te perceptohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.253Z

Korrupsioni, plan veprimi për shëndetësinë

Mblidhet Task-Force. Berisha: T’i rikthejmë dinjitetin figurës së mjekut, t’i rrisim rrogat Shëndetësia ka bërë disa hapa, por nga ana tjetër ka ende punë për të bërë. Në këtë kuadër, por duke përfshirë edhe disa elementë të rëndësishëm për të çuar më tej ref

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.924Z

Berisha: Plan veprimi për uljen e aksidenteve

Kreu i qeverisë Berisha kërkon një plan veprimi për uljen e numrit të aksidenteve rrugore. Në konferencën për Sigurinë Rrugore kryeministri theksoi se numri i viktimave nga aksidentet është shumë i lartë, ndaj duhet një plan për të reduktuar numrin e aksidenteve . "Duhet një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.266Z

Ndotja në Tiranë kërkon strategji veprimi

“Niveli i ndotjes në Tiranë i kapërcen normat e lejuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Një ndotje e tillë ul jetëgjatësiënë e banorëve të Tiranës si dhe rrit vdekshmërinë”. Ky përfundim u bë i ditur sot në seminarin për planin e veprimit për pakësimin e ndotjes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Ndotja n Tiran krkon strategji veprimi

Niveli i ndotjes n Tiran i kaprcen normat e lejuara nga Organizata Botrore e Shndetsis. Nj ndotje e till ul jetgjatsin e banorve t Tirans si dhe rrit vdekshmrin. Ky prfundim u b i ditur sot n seminarin pr planin e veprimit pr paksimin e ndotjes n kryeqytet. Sipas Ministrit t Shndetsis, Nard Ndoka, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.261Z

Veprimi i policëve ka prekur zemrat e miliona njerëzve

Për të mbrojtur dhe për të shërbyer. Kjo është motoja e policisë. Këto foto kanë prekur zemrat e miliona njerëzve jo vetëm në Itali, por në mbarë botën. Oficerët e policisë në Romë u njoftuan nga fqinjët e Michele, 94 vjeç dhe Jole, 89 vjeç, se ata po qanin. Çifti, që ka mb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama