Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.924Z

Berisha: Plan veprimi për uljen e aksidenteve

Kreu i qeverisë Berisha kërkon një plan veprimi për uljen e numrit të aksidenteve rrugore. Në konferencën për Sigurinë Rrugore kryeministri theksoi se numri i viktimave nga aksidentet është shumë i lartë, ndaj duhet një plan për të reduktuar numrin e aksidenteve . "Duhet një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.266Z

Ndotja në Tiranë kërkon strategji veprimi

“Niveli i ndotjes në Tiranë i kapërcen normat e lejuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Një ndotje e tillë ul jetëgjatësiënë e banorëve të Tiranës si dhe rrit vdekshmërinë”. Ky përfundim u bë i ditur sot në seminarin për planin e veprimit për pakësimin e ndotjes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Ndotja n Tiran krkon strategji veprimi

Niveli i ndotjes n Tiran i kaprcen normat e lejuara nga Organizata Botrore e Shndetsis. Nj ndotje e till ul jetgjatsin e banorve t Tirans si dhe rrit vdekshmrin. Ky prfundim u b i ditur sot n seminarin pr planin e veprimit pr paksimin e ndotjes n kryeqytet. Sipas Ministrit t Shndetsis, Nard Ndoka, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.261Z

Veprimi i policëve ka prekur zemrat e miliona njerëzve

Për të mbrojtur dhe për të shërbyer. Kjo është motoja e policisë. Këto foto kanë prekur zemrat e miliona njerëzve jo vetëm në Itali, por në mbarë botën. Oficerët e policisë në Romë u njoftuan nga fqinjët e Michele, 94 vjeç dhe Jole, 89 vjeç, se ata po qanin. Çifti, që ka mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.566Z

Veprimi ekstrem i kësaj gruaje

Veprimi i kësaj gruaje mund të cilësohet si ekstrem. Dina Helvida nga Kroacia shpon pjesë të ndryshme të trupit të saj për tu varur në një ndërtesë të zbrazët në Zagreb. Pasi lidhet, trupi i saj varet vertikalisht në ajër. Fotot nuk kanë nevojë prë shumë koment, pasi dallohet qa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.106Z

Koreja lëshon një raketë me rreze të shkurtër veprimi

Seul - Koreja e Veriut mësohet të ketë lëshuar sot një raketë me rreze të shkurtër veprimi, pas provave bërthamore që zhvilloi ditën e hënë. Ky fakt bëhet i ditur nga agjencia koreanojugore e lajmeve “Yonhap”. Ministria koreanojugore e Mbrojtjes deklaron se Koreja e Veriut ka l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.790Z

Romet ne Shkoder Qarku plan veprimi

Në këshillin e Qarkut Shkodër është diskutuar rreth masave dhe strategjisë për një plan veprimi për Çështjet Rome. Ngritja e grupit teknik për Çështjet Rome bëhet në kuadër të Komisionit të Vlerë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama