Rezultate te kerkimit per termin: +Vizat

Total: 8370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Vizat shprese edhe per Kosoven

Sinjale shprese edhe per Kosoven persa i perket heqjes se vizave. Raportuesja e Parlamentit Europian Ulrike Lunacek tha se se shpejti ne Prishtine do te mberrije misioni garantues qe te binde vendet te tjera se Kosova i ka permbushur detyrimet per te hyre ne procesin e liberalizimit te vizave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.968Z

Vizat, Meta: Brenda 2010-ës vendimi për liberalizimin

 TIRANE-Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta deklaroi sot se qeveria do ta mbaje premtimin per liberalizimin e vizave dhe se brenda viti që vjen do realizohet liberalizimi i vizave. "Brenda vitit qe vjen do te merret vendimi per liberalizimin e vizave", u shpreh Meta në Komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.708Z

"Vizat, kryetari i PS u perpoq t'i bllokonte"

Liberalizimi i vizave eshte nje fitore e qytetareve shqiptare ne arritjen e standardeve evropiane. Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, tha dje ne seance plenare se vizat i jane nje proces qe nuk ju dhurua qytetareve, por i fituan. "I uroj te gjithe shqiptaret: Gezuar vizat! T'i gezoni, se e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

PS Ajtyresa Evropa u hoqi vizat shqiptareve

Partia Socialiste iu kunderpergjigj diten e djeshme akuzave te bere nga Kryeministri Berisha ku theksoi se shqiptaret e dine se vizat i hoqi Evropa dhe se Shqiperia sipas saj mbeti e fundit. Vizat shqiptareve ua dha Evropa ndersa qeveria e votave te vjedhura na la te fundit ne Evrope. Evropa u d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.712Z

Mashtrim me vizat, kapet 25-vjecari

Korce - Nje 25-vjecar, nga fshati Plase, i rrethit te Korces, dyshohet te kete mashtruar dy qytetare, duke u premtuar viza greke. Policia e Korces tha se Eduard Dervishi i ka marre 3600 euro secilit prej hallexhinjve, qe kishin nevoje te emigronin ne Greqi. Ndalimi i tij eshte bere pas denoncimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Lunacek Se shpejti dialogu per vizat

Raportuesja per Kosoven ne Parlamentin Evropian Ulrike Lunacek ka bere te ditur se dialogu me Kosoven per vizat do te filloje se shpejti. Ne nje interviste per Journal te cilet i referohet RTK-ja Lunacek ka thene se ky dialog pritet te ndodhe brenda disa javesh. E pyetur nese Kosova i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.283Z

Vizat e qeverisë

  Shqiptarët vijojnë të ngjishen radhëve para konsullatave të vendeve europiane. Për një vizë të shkretë! Shumëkush për të vizituar familjarët, të tjerë për të ndjekur studimet, apo ndonjë kurs a ndeshje sportive, por edhe ata që duan ta thyejnë rregullin, duke qëndruar i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama