Rezultate te kerkimit per termin: +Vizat

Total: 8370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.707Z

Berisha Te nderhyje Protokolli bulevardi ka ngjyrat e Pigalit

Kryeministri Sali Berisha i kerkoi dje Protokollit te Shtetit te nderhyje ne bulevardin kryesor ne kryeqytet Deshmoret e Kombit. Ne mbledhjen e qeverise Berisha akuzoi kreun e Bashkise se Tiranes Edi Rama se ka transformuar bulevardin me zbukurime te paqena. Protokolli i Shtetit duhet te percaktoje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.482Z

Berisha:Mandati i ardhshëm do të jetë për zhvillimin e fermave

Kryeministri Berisha ka qënë sot në qytetin e Peshkopisë ku ka vizituar panairin e të vjelave. Në fjalën e tij, kryeministri ka theksuar se mandati i ardhshëm i qeverisë do të jetë për zhvillimin e fermave.   Ndërsa vlerëso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.963Z

BE: S'ka viza pa plotësuar kushtet

Rehn dhe Presidenca e BE-së flasin për Shqipërinë lidhur me vizat TIRANË - Për Shqipërinë është e qartë kërkesa që vjen nga BE-ja. Nuk do të ketë liberalizim vizash, në rast se ajo nuk do të plotësojë kushtet e kërkuara. Komisioneri për Zgjerimin në BE-së, Olli Rehn, gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.925Z

Shqiperi-Beograd legalizohet heqja e ndersjelle e vizave

Rajon Belortaja dhe Zaric firmosin marreveshjen pas hyrjes ne fuqi Regjimi i levizjes se lire mes Serbise dhe Shqiperise eshte bere nje akt formal zyrtar qe prej dites se djeshme. Ne nje takim te posacem zv.ministri i Jashtem Selim Belortaja dhe ambasadori serb ne Tirane Miroljub Zaric kane nenshkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

PD feston 20 vjetorin ne Korce Berisha Ne lokomotiva e zhvillimit

Nga Korca kryeministri Berisha u shpreh se shqiptarët kanë vepruar mirë  kur i besuan PD-së 20 vite më parë. Kreu i qeverisë në mitingun e përvjetorit të krijimit të kësaj force deklaroi se PD do të jetë lokomotiva që do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Në “Schengen”, vetëm shtetasit e pajisur me pasaporta biometrike

Vizat, flet Sekretari i Përgjithshëm i ministrisë së Jashtme, Gazmend TurdiuFesta të fundvitit pa viza, por vetëm për mbajtësit e pasaportave biometrike. Kryenegociatori i palës shqiptare për lëvizjen e lirë në Bashkimin Europian, Gazmend Turdiu deklaron se të gjithë shtetasit e tjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.552Z

“Shqipërisë do t’i bllokojmë procesin e liberalizimit”

27/05/2010 Kërcënimi i Svobodës Hanes Svoboda, zëvendëspresident i grupit të majtë në Parlamentin Evropian, ka kërcënuar me bllokim të regjimit të vizave, në rast se nuk zgjidhet kriza politike në vend. Deklarata e tij është bërë për televizionin “Top-Channel”, në të njëj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama