Rezultate te kerkimit per termin: +Vizat

Total: 8370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

PS Ajtyresa Evropa u hoqi vizat shqiptareve

Partia Socialiste iu kunderpergjigj diten e djeshme akuzave te bere nga Kryeministri Berisha ku theksoi se shqiptaret e dine se vizat i hoqi Evropa dhe se Shqiperia sipas saj mbeti e fundit. Vizat shqiptareve ua dha Evropa ndersa qeveria e votave te vjedhura na la te fundit ne Evrope. Evropa u d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.712Z

Mashtrim me vizat, kapet 25-vjecari

Korce - Nje 25-vjecar, nga fshati Plase, i rrethit te Korces, dyshohet te kete mashtruar dy qytetare, duke u premtuar viza greke. Policia e Korces tha se Eduard Dervishi i ka marre 3600 euro secilit prej hallexhinjve, qe kishin nevoje te emigronin ne Greqi. Ndalimi i tij eshte bere pas denoncimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Lunacek Se shpejti dialogu per vizat

Raportuesja per Kosoven ne Parlamentin Evropian Ulrike Lunacek ka bere te ditur se dialogu me Kosoven per vizat do te filloje se shpejti. Ne nje interviste per Journal te cilet i referohet RTK-ja Lunacek ka thene se ky dialog pritet te ndodhe brenda disa javesh. E pyetur nese Kosova i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.283Z

Vizat e qeverisë

  Shqiptarët vijojnë të ngjishen radhëve para konsullatave të vendeve europiane. Për një vizë të shkretë! Shumëkush për të vizituar familjarët, të tjerë për të ndjekur studimet, apo ndonjë kurs a ndeshje sportive, por edhe ata që duan ta thyejnë rregullin, duke qëndruar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.179Z

Vizat amerikane, nga 12 shtatorirriten tarifat e aplikimeve

Të tjera rreth shkrimit këtu Nga data 12 shtator do të rriten tarifat e aplikimeve për viza jo-emigruese dhe emigruese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tarifat për kategoritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.435Z

Shehi: PD e PS, mashtrim per vizat

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, ne nje takim me elektoratin e Tiranes ka deklaruar se partia e tij eshte alternativa me e mire ne zgjedhjet e 28 qershorit. Shehi iu ka thene te pranishemve te mos genjehen nga premtimet e partive te medha per heqjen e vizave me vendet e Bashkimit Evropia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.027Z

Vizat, vendimi shpallet në Sarajevë

Vendimi per liberalizimin e vizave ndaj Shqipërisë do të shpallet ne Samitin e Sarajeves, ku zyrtarët më të lartë të Brukselit dhe krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të diskutojnë mbi perspektivën dhe integrimin e rajonit. Kryenegociatori shqiptar per vizat me Bashkimin Evropi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama