Rezultate te kerkimit per termin: +Vizita

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.703Z

Nis sot vizita e Papes ne Britani

Do te nise diten e sotme vizita e Papes Benedikt XVI ne Britanine e Madhe ku i eshte rezervuar nje pritje me te gjitha nderimet zyrtare pavaresisht protestave te disa grupeve ne lidhje me qendrimet e Vatikanit mbi homoseksualet dhe abortin. Mijera njerez pritet te zbrazen ne rruget e Edin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.759Z

Nishani vizita e pare ne Kosove

Me ftesë të presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Kosovë në datat 30 dhe 31 gusht. Lajmin e konfirmoi Presidenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.885Z

Sejdiu: Vizita ne Maqedoni, karakter zyrtar

Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu ka reaguar ndaj lajmeve te publikuara ne media te ndryshme, se vizita e tij ne Maqedoni nuk do te jete zyrtare. Kreu i shtetit kosovar ka theksuar se ne ftesen e marre nga Shkupi flitet per nje vizite zyrtare dhe ka shprehur besimin se ajo do te jete e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.852Z

Shtyhet vizita e Panaritit në Greqi

Fatjona MejdiniMinistritë e Jashtme të dy vendeve caktojnë 5 tetorin si datë për takimin Takimi zyrtar i ministrit të Jashtëm shqiptar, Edmond Panariti, me homologun e tij grek, Dhimitris Avramopulos, do të zhvillohet në datë 5 tetor. Burime zyrtare nga Ministria e Jashtme konfirmuan dje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.697Z

Shtyhet vizita e kryeministrit turk ne Tirane

Shtyhet për një kohë të mëvonshme vizita e kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan në Tiranë, paracaktuar për ditën e nesërme. Vizita e numrit 1 të qeverisë turke është shtyrë për shkak të shpërthimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.911Z

Hyseni Vizita e Clinton historike

Vizita e sekretares amerikane te shtetit Hillari Klinton ne Kosove eshte ngjarje historike dhe rikonfirmim i Shteteve te bashkuara per konsolidimin e shtetit te Kosoves. Keshtu vleresoi ministri i Jashtem i Kosoves Skender Hyseni.Kryediplomati shprehu bindjen se Kosova ka perkrahjen e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.525Z

Negociatat si u shty vizita e Rames

e Marte 21 Tetor 20141125 am p classwp-caption-text Rama me kryeministrin serb VucicbrbrZbardhen negociatat mes Kryeministrit serb Vucic dhe Kryeministrit Rama per takimin e tyre ne Beograd brDuket se per te vendosur per zhvillimin e ketij takimi shtyrjen apo anulimin e tij dy k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama