Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Kristo

Total: 508
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Vladimir Kristo shpjegon dorëheqjen dhe sulmon kreun e Kushtetueses

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo sulmon kreun e Kushtetueses, në lidhje me shortin e hedhur pak ditë më parë për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Sipas tij, kur është hedhur shorti i anëtarëve, kreu i Gjykatës Bashkim Dedja të gjithë anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.736Z

Dorëhiqet gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo

Edhe pse mandati i kishte mbaruar që muajin shkurt, gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Vladimir Kristo e ka bërë efektive dorëheqjen nga kjo detyrë. Kërkesa e tij i është drejtuar kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Kuvendit të Shqipërisë dhe presidentin të Republikës, të cilit do ti d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.615Z

Presidenti Topi dekoron z. Vladimir Kristo me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë.

8 Maj 2008 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i akordoi z. Vladimir Kristo Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë me motivacionin: “Për merita të veçanta në fushën e të drejtës kushtetuese, për kontributin në studime të njohura të doktrinës dhe cilësitë e larta të treguara në drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.544Z

Vladimir Kristo, Mirela Fana, Çeliku etj, sdo jenë më gjyqtarë. Por nuk janë imunë ndaj hetimeve për origjinën e pasurisë së tyre

Të dhënat e siguruara nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, ILDKPKI, tregojnë që 5 zyrtarë të lartë të sistemit të drejtësisë refuzuan deklarimin si pjesë të procesit të rivlerësimit të pasurisë. Nga Lindita Çela Nga më shumë se 800 gjyqtarë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.121Z

Kristo në Këshillin Kushtetues Francez

 Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, Vladimir Kristo, mori pjesë në festimet e 50-vjetorit të krijimit të Këshillit Kushtetues francez. Kristo ishte atje me ftesë të homologut të tij, Zhan-Lui Debre, kryetar i Këshillit Kushtetues të Republikës Franceze. Ditën e parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.401Z

Meta, letër Kushtetueses, Xhoxhaj dhe Kristo janë në konflikt interesi

Kryeparlamentari kërkon që në ankesën e Nishanit për Xhukën të mos jenë  dy anëtarët Thellohet konflikti institucional mes mazhorancës dhe Presidentit. Pas një konflikti, që më tepër prekte Kryeministrin, qeverinë në njërën anë dhe Presidentin në anën tjetër, në këtë betej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.472Z

Kristo takon ambasadorin amerikan Withers

• Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo, priti në ambientet e kësaj gjykate, ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Withers.Gjatë bisedës së tyre, Kristo ka nënvizuar se, "Gjykata Kushtetuese ka zënë vendin e saj në institucionet e shte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama