Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimir +Kristo

Total: 508
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.587Z

Kristo: Topi të mos i votojë gjyqtarët

Kreu i Kushtetueses kërkon emërimin e katër anëtarëve të Gjykatës së Lartë Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo, ka deklaruar dje se Presidenti duhet të emërojë sa më shpejt katër anëtarët vakantë të Gjykatës së Lartë, pasi sipas tij situata është alarmante. Duke folu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Kristo Vazhduam normalisht punen

Kryetari aktual theksoi nevojen per prurjen e juristeve me integritet te larte moral ne radhet e gjyqtareve TIRAN- Kreu aktual i Gjykates Kushtetuese Vladimir Kristo deklaroi se institucionin qe ai drejton pavaresisht numrit te anetareve ka vijuar punen normalisht. Deklaratat kryetari Kristo i be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.646Z

Debati për hapjen e kutive, Kristo: Përgjigje brenda 2 muajve

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo shprehet për herë të parë se hapja e kutive të votimit do të kishte një përgjigje për 2 muaj, nëse do të kishte një kërkesë në Gjykatë. Kristo tha dje, se në rast të një kërkese të tillë për t'u shqyrtuar dhe marrë një vendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.579Z

Gjyqtari i Kushtetueses, Kristo: Reformat nuk zgjidhen nga rotacioni

Anëtari i Kushtetueses Vladimir Kristo ka deklaruar se Vettingu do të bëhet dhe e shumta Kushtetuesja do të bëjë disa korigjime, por problemi shkon më tej. Mos ka ardhur koha për reformim të thellë të sistemit politik në këtë vend? Shtroi pyetjen anëtari i kushtetueses duke deklaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.577Z

Anëtari i Kushtetueses, Kristo sulm politikës: Vettingu do të bëhet. Porreformim total dhe sistemit politik

Pasi ka pezulluar ligjin e Vettingut që do të sjellë pastrimin e drejtësisë shqiptare nga elementët e inkriminuar dhe abuzues, Kushtetuesja i është sulur dhe politikës, duke deklaruar se ka nevojë për reformim të fortë. Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo, është shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.759Z

DITA: Diplomatë të huaj i premtuan Berishës mosprekjen në këmbim të votës së Vladimir Kristos

Diplomatë të huaj në Tiranë kanë patur një takim jozyrtar ditën e mërkurë me ish-kreun e PD dhe ish-kryeministrin Sali Berisha. Kështu raporton gazeta Dita, që iu referohet, sipas saj, burimeve të besueshëm pranë një organizate të huaj që monitoron rajonin e Ballkanit. “Ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Muç Nano replikon me Vladimir Kriston: Ato që thotë ai, i di dhe bufi

Gjykata Kushtetuese rrëzoi dje kërkesën e kuvendit për të hequr pezullimin për ligjin e vetingut. Jo vetëm kaq, por një prej anëtarëve të kësaj gjykate, Vladimir Kristo, ka replikuar me politikën, duke thënë se duhet reformuar ajo në fillim, dhe pastaj gjyqësori. Mustafa Nano ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama