Rezultate te kerkimit per termin: +Vrtetimi

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

AKKP nis pranimin e kërkesave për kompensimin e ishpronarëve

Nga dita e hn, Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave do t nis procesin e pranimit t krkesave pr t gjith ata pronar, q do t prfitojn nga fondi i kompensimit n vler pr pasurit e paluajtshme q preken nga ndrtimet informale. Sipas drejtorit t ksaj Agjencie Elvis Cefa, procesi i pranimit t krkesav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.246Z

Dokumentet për të përfituar pension të reduktuar të invaliditetit

ISSH: ISSH publikoi dje kushtet e prfitimit t pensionit t reduktuar pr personat q nuk kan mundsi t punojn pr shkak t dmtimeve n trup apo t verbr, n kuadr t transparencs me publikun. Disa nga kriteret jan kur personi ka humbur plotsisht aftsin pr pun, jo pr shkak t nj aksidenti n pun apo smundjes pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Nisja e shkollës, fluks qytetarësh edhe në minibashki

Regjistrimet n kopshte e erdhe, prindrit, probleme me mungesn e dokumentacionit Qendrat e minibashkive n kryeqytet edhe kt vit kan qen t zn me pun n prag t nisjes s shkolls, kopshteve e erdheve. Prindrit qndrojn n radh, krijojn radh pr t marr dokumente identifikimi, por edhe pr t paguar taksat vjeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Britania miraton ligjin që ndalon martesat false të emigrantëve

Për tu martuar kërkohet paraprakisht leja nga institucionet shtetërore britanike. Hyn në fuqi ligji Nse nj emigrant do t martohet me nj britanike, tashm do ta ket tepr t vshtir. Kjo, jo pr shkak t krkesave t vajzave londineze, por si pasoj e ligjit m t ri q ka hyr n fuqi, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Linjat ndërqytetëse, konkurrim për transportin urban

Hapen procedurat pr t drejtn e veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat ndrqytetse. Bashkia e Tirans do t bj przgjedhjen e operatorve, q do t fitojn t drejtn e ushtrimit t veprimtaris s transportit t udhtarve n linjat e rregullta ndrqytetse. Jan 14 linja q lidhin Tirann me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Britania shtrëngon masat kundër emigrantëve

Kamp përqendrimi për emigrantët ilegalë në Londër Britania e Madhe vijon t ashprsoj rregullat n lidhje me emigracionin ilegal, q sht par si nj ndr sfidat kryesore t qeveris s re t drejtuar nga Dejvid Kamerun (David Cameron). N kt mnyr, projekti i fundit i qeveris s drejtuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama