Rezultate te kerkimit per termin: +Washington

Total: 5443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Çelën qershitë në Washington DC

Qershitë kanë çelur në Washington dc dhe e vecanta nuk qëndron këtu, por në faktin se për lulet e qershive ka një festival kombëtar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qindra turistë u mblodhën me këtë rast, duke sjellë së bashku me entuziamin e tyre një panverë të plotë, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.698Z

Washington manifestim masiv kunder racizmit

0 brbr brbrNe Washington eshte zhvilluar manifestimi me i madh kunder racizmit pas rasteve te vrasjes se disa te rinjve me ngjyre nga policia dhe mos 8211 procedimit penal te forcave te renditbrbr brbrMbi 10 mije pjesemarres kerkuan ti jepet fund rracizmit institucional dhe te permiresohet legjisla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.232Z

Washington Gatestakon ministrinmaqedonas te Mbrojtjes

WASHINGTON- Ministri i Mbrojtjes i Maqedonise do te takohet me sekretarin amerikan te Mbrojtjes Robert Gejts ne Washington. Zoran Konjanovski ndodhet per vizite zyrtare ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Pas takimit ministri Konjanovski do te zhvilloje nje takim te shkurter dhe ne Zyren per politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.195Z

Gjiganti Washington Post

Është një gazetë që vazhdon përpos shumë sfidave të kohëve moderne të ruajë një emër të mirë dhe të meritojë cilësimin “Gazeta e zbulimeve”. Deri tani gazetarët e saj kanë marrë 30 çmime “Pulitzer” dhe botuesit, kryeredaktorët, gazetarët redaktorë të saj, përmes fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.315Z

Washington siguron rolin e Obames

Aktori i njohur amerikan Denzel Washington eshte duke festuar, pasi raportohet se ka siguruar rolin e presidentit amerikan Barack Obama, ne filmi e ri mbi liderin e pare afro-amerikan te SHBA-ve. 54-vjecari fitues i cmimit Oskar, e ka shfaqur edhe me heret interesin e tij per te luajtur Obamen, 47-v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.376Z

Saimir Pirgu, një çmim në Washington

Saimir Pirgu është shpallur fitues i Çmimit të Publikut në Washington DC, si interpreti (aktori) më i mirë në një opera për vitin 2012. Bëhet fjalë për operën “Lucia di Lammermoor”, ku Pirgu interpretonte rolin e Edgardos.Tashmë janë bërë të zakonshme lajmet për interpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.982Z

Washington, i fortë në shtëpi

Nga Express më 24 janar 2011 në ora 09:44 Të shtunën janë zhvilluar plot ndeshje, të cilat kanë qenë të ekuilibruara. Washington e mposhti me vështirësi Bostonin në një ndeshje ekuilibruese. Edhe përballja ndërmjet Detroit dhe Phoenix ishte mjaft interesante me fitues Pistons.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama