Rezultate te kerkimit per termin: +Washington

Total: 5443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.419Z

Kryhet me sukses transplanti i parë i një mushkërie artificiale

WASHINGTON-Transplanti i parë i një mushkërie artificiale në SHBA. Ndërhyrja është bërë tek një fëmijë një vjeçar. Vogëlushi quhet Owen Stark dhe vendos një tjetër rekord: është më i riu në botë që bën një ndërhyrje të tillë. Për t’i shpëtuar jetën të voglit, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.623Z

Konfirmohet vdekja e ish-senatorit amerikan

Washington, 11 gusht – Ish-senatori i Alaskës, Ted Stevens (86) ka vdekur në një aksident ajror, derisa ishte në një udhëtim mbi Alaskë. Ish-shefi i NASA-s, Sean O’Keefe, ishte gjithashtu në bordin e aeroplanit të vogël së bashku me djalin e tij, por të dy shpëtuan. Zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.145Z

SHBA gjendja e Holbrooke mbetet kritike

Mbetet kritike gjendja e te derguarit te posacem te Shteteve te Bashkuara per Pakistanin dhe Afganistanin Richard Holbrooke. Lajmin e ka bere te ditur Departamenti amerikan i Shtetit i cili ka saktesuar se 69-vjecari iu nenshtrua diten e djeshme nje tjeter operacioni ne aorte. Holbrooke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.875Z

Edhe shimpanzetë vajtojnë

Nga Express më 02 shkurt 2011 në ora 11:30 Gazeta britanike “Telegraph” ka publikuar një video, ku shihet shimpanzeja femër duke qarë të voglin e saj të vdekur. Videoja, e cila tregon sesi shimpanzeja vajton të voglin e saj të vdekur, është bërë në Zambia nga dr. Katheri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.470Z

Obama takon sot Dalai Lamen

Presidenti amerikan Barack Obama, do të takohet sot me Dalai Lamën, i cili këto ditë po zhvillon një seri takimesh në Washington. Lajmin e bëri të ditur Shtëpia e Bardhë. Me këtë takim Obama ka për qëllim q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.512Z

SHBA, Obama president, vlerëson veten me notën 8

WASHINGTON- Presidenti i SHBA-së Barak Obama vlerëson me notën B (ekuivalente me notën 8) punën e tij gjatë këtyre 11 muajve në Shtëpinë e Bardhë. Gjatë një emisioni i cili do të jepet të dielën në tv ABC ka refuzuar të vlerësojë veten e tij me notën më të lartë, A+ ( e vlefs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.720Z

Dalai Lama me 17-18 shkurt ne Uashington

Vizita e liderit shpirteror tibetian Dalai Lama ne Uashington eshte percaktuar per me datat 17 dhe 18 shkurt. Sipas se gazetes amerikane Washington Post, e cila citon burime prane Dalai Lamas. Vizita parashikohet 2 ditore dhe ne nje prej ketyre diteve do te mbahet takimi edhe me president

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama