Rezultate te kerkimit per termin: +Xhaka

Total: 2247
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.313Z

Granit Xhaka firmos me Arsenalin

  Granit Xhaka është zyrtarisht një lojtar i Arsenal. Xhaka ka qenë sot i pranishëm në Londër ku ka firmosur kontratën e re. Wenger arrin më në fund të transferojë në skuadër mesfushorin e shumë dëshiruar. Xhaka, i shoqëruar në Londër nga familjarët e tij, ka kaluar me sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.429Z

Taulant Xhaka zyrtarisht kuqezi

Taulant Xhaka, i cili është pajisur muaj më parë me pasaportë shqiptare tashmë mund të konsiderohet zyrtarisht pjesë e kuqezinjve. Kombëtarja shqiptare fiton një tjetër element cilësor për fushatën eliminatore të Euro 2016. Në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbërritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.122Z

Taulant Xhaka, një muaj pushim  

Mesfushori alarmon stafin kuqezi, pak javë para Europianit Lajme aspak të mira për kombëtaren shqiptare kanë ardhur dje nga Zvicra. Klubi i Bazelit ka bërë të ditur se mesfushori Taulant Xhaka, pas dëmtimit në kofshë të pësuar në fundjavë në kampionat, ka mbyllur para kohe sezonin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.609Z

Pendohet Xhaka

Granit Xhaka është bërë pishman për deklaratat e dhëna së fundmi. Futbollisti kosovar e kishte shprehur pakënaqësinë te Borussia Monchengladbach dhe nuk e kishte përjashtuar mundësinë e largimit në janar, në drejtim të Lazios. Mirëpo, 20-vjeçari e pranon se ka gabuar dhe premton se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.171Z

Asnjëri sikur Xhaka

Trajneri i Baselit, Heiko Vogel, ka mbetur i impresionuar me paraqitjet e Granit Xhakës këtë sezon. Trajneri i ri i klubit zviceran, i cili në fillim të sezonit e zëvendësoi Thorsten Finkun, që iu bashkua Hamburgut, e ka vlerësuar lart kontributin që po e jep 19 vjeçari për kampionin zvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.648Z

Xhaka shënon për Basel

Mesfushori i ri kosovar, Granit Xhaka, ka shënuar gol për Baselin në ndeshjen miqësore kundër ekipit maqedonas Pelister (5:1). Xhaka është inkuadruar në minutën e 66-të, derisa vetëm pas nëntë minutave lojë, ka realizuar gol. Në këtë ndeshje nga minuta e 46-të ka luajtur edhe vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.861Z

Xhaka: Për Zvicrën derdh gjak

Babai i Granit dhe Taulant Xhakës, Ragipi ka rrëfyer për të kaluarën ku ka qenë i burgosur politik. Por, pas vuajtjeve të përjetuar, ai tashmë po sheh dritë. Për këtë, Xhaka e falënderon shtetin e Zvicrës, për të cilin është i gatshëm të derdh edhe gjak. Ragim Xhaka, babai i me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama