Rezultate te kerkimit per termin: +Xhaka

Total: 2247
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.861Z

Xhaka: Për Zvicrën derdh gjak

Babai i Granit dhe Taulant Xhakës, Ragipi ka rrëfyer për të kaluarën ku ka qenë i burgosur politik. Por, pas vuajtjeve të përjetuar, ai tashmë po sheh dritë. Për këtë, Xhaka e falënderon shtetin e Zvicrës, për të cilin është i gatshëm të derdh edhe gjak. Ragim Xhaka, babai i me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.712Z

Xhaka: Kemi synime të mëdha

Granit Xhaka e kishte nisur shumë mirë sezonin me Borussia Monchengladbachun ku ishte titullar i padiskutueshëm. Por, në pjesën e dytë të kampionatit mesfushori kosovar përfundoi në bankën rezervë. Madje, kosovari me pasaportë zvicerane morri kritika nga trajneri i skuadrës gjermane, Lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.828Z

Xhaka te Liverpooli?

Skuadra angleze Liverpool është e gatshme t'i paguajë Borussia Moenchengladbachut 12 milionë euro për ta transferuar mesfushorin kosovar Granit Xhaka, ka njoftuar të hënën "infoticker.ch". Sipas këtij portali, Liverpool që tani ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.494Z

Xhaka: Ska fëmijë gjatë Botërorit

Granit Xhaka duket se e ka jetën shumë të organizuar. Si në fushë, ashtu edhe jashtë saj, ai nuk dëshiron befasi. Në një intervistë për Blick, mesfushori shqiptar ka folur për jetën private, martesën që kishte gjatë verës dhe fëmijën. Dasma ka qenë shumë mirë. Gëzimi i prindë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.626Z

Xhaka, djaloshi i artë i Baselit

Është vetëm 19 vjeç ndërsa me Baselin e eliminoi Manchester Unitedin nga Liga e Kampionëve. Ky është Granit Xhaka, futbollist me vizion për lojë, fuqi muskulore, depërtim brilant, aftësi për inkuadrim dhe goditje të mirë nga distanca. Së bashku me Xherdan Shaqirin është një prej y

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.619Z

Xhaka shijon fitoren

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka, ka shijuar fitoren e skuadrës së tij Borussia Moenchengladbach në fitoren e shënuar 3:1 përballë Mainzit. Xhaka në këtë ndeshje u inkuadrua në lojë në minutën e 82-të duke shijuar kështu tet&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.703Z

Xhaka, objektiv i gjigantëve

Granit Xhaka po e ndjek rrugën e Xherdan Shaqirit. Mesfushori kosovar është bërë objektiv i shumë skuadrave të njohura evropiane. Për 19-vjeçarin, interesim kanë shfaqur Manchester United, Bayern Munich, Hamburg, Milan e Lazio. Madje, ‘Djajtë e Kuq’ e kanë veçuar futbollistin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama