Rezultate te kerkimit per termin: +Xinhua

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.454Z

Kinë/ Shpërthim në minierë, 8 të vdekur

Të paktën 8 persona kanë mbetur të vdekur dhe 15 persona të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në një minierë në provinën e Henanit në Kinë. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia kineze e lajmeve, Xinhua e cila thekson se tre nga viktimat u identifikuan si punonjës sigurie në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.628Z

Kinë: Zbutet politika një çift-një fëmijë

Partia Komunistë e Kinës ka thënë se do të zbusë politikën një çift-një fëmijë, dhe se do të heqë dorë nga shumë prej kampeve të punës. Agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua ka thënë të premten se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.317Z

Kina nis manovrat afër ishujve japonez

Kina ka filluar me mbajtjen e manovrave ushtarake në Detin Lindor Kinez, pikërisht në kohën e tensioneve në rritje me Japoninë lidhur me disa ishuj të pabanuar, të cilët i takojnë Japonisë. Sipas agjencisë kineze të lajmeve, Xinhua, në manovrat që filluan të premten po marrin pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.379Z

Gruaja e liderit komunistë kinezë hetohet për vrasjen e një britaniku

Bashkëshortja e Bo Xilai, ish- liderit komunist kinezë, po hetohet për vrasjen e Neil Heywood, një biznesmeni britanikë që u gjet i vdekur nëntorin e kaluar, në dhomën e një hoteli, në Chongqing. Lajmi është publikuar nga agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua, e cila ka saktësuar se gruaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.029Z

Kine shperthen naftesjellesi 44 viktima

Një shpërthim i një naftësjellësi është shënuar në Kinën lindore, duke lënë të paktën 44 viktima, ka bërë të ditur agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua. Autoritetet thonë se më shumë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.789Z

Kinë, shkarkohet lideri i Partisë Komuniste

Shkarkohet lideri i Partisë komuniste Chongqing,Bo Xilai-n. Lajmi bëhet i ditur nga agjensia shtetërore e lajmeve Xinhua. 62-vjeçari ishte një konkurrent i fortë për të zënë një post të lartë në Kinë, kur partia ndryshoi u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.308Z

Kina zhvillon stërvitje në afërsi të ishujve të diskutueshëm

Kina është duke zhvillur stërvitje ushtarake në Detin Lindor Kinez, mes tensioneve në rritje me Japoninë lidhur me disa ishuj të pabanuar.   Agjencia e lajmeve, Xinhua tha se stërvitjet e sotme përfshijnë 11 anije nga flota e Detit të Kin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama