Rezultate te kerkimit per termin: +Xinhua

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.317Z

Kina nis manovrat afër ishujve japonez

Kina ka filluar me mbajtjen e manovrave ushtarake në Detin Lindor Kinez, pikërisht në kohën e tensioneve në rritje me Japoninë lidhur me disa ishuj të pabanuar, të cilët i takojnë Japonisë. Sipas agjencisë kineze të lajmeve, Xinhua, në manovrat që filluan të premten po marrin pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.379Z

Gruaja e liderit komunistë kinezë hetohet për vrasjen e një britaniku

Bashkëshortja e Bo Xilai, ish- liderit komunist kinezë, po hetohet për vrasjen e Neil Heywood, një biznesmeni britanikë që u gjet i vdekur nëntorin e kaluar, në dhomën e një hoteli, në Chongqing. Lajmi është publikuar nga agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua, e cila ka saktësuar se gruaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.029Z

Kine shperthen naftesjellesi 44 viktima

Një shpërthim i një naftësjellësi është shënuar në Kinën lindore, duke lënë të paktën 44 viktima, ka bërë të ditur agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua. Autoritetet thonë se më shumë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.789Z

Kinë, shkarkohet lideri i Partisë Komuniste

Shkarkohet lideri i Partisë komuniste Chongqing,Bo Xilai-n. Lajmi bëhet i ditur nga agjensia shtetërore e lajmeve Xinhua. 62-vjeçari ishte një konkurrent i fortë për të zënë një post të lartë në Kinë, kur partia ndryshoi u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.308Z

Kina zhvillon stërvitje në afërsi të ishujve të diskutueshëm

Kina është duke zhvillur stërvitje ushtarake në Detin Lindor Kinez, mes tensioneve në rritje me Japoninë lidhur me disa ishuj të pabanuar.   Agjencia e lajmeve, Xinhua tha se stërvitjet e sotme përfshijnë 11 anije nga flota e Detit të Kin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.017Z

Kinë, arrestohen katër shqiptarëtrafikonin drogë dhe refugjatë

Të tjera rreth shkrimit Greqi, arrestohet shqiptari me 180 kg drogë KINË - Katër shqiptarë janë arrestuar nga policia kineze për trafikim të lëndëve narkotike dhe të qënieve njerëzore. Shtetasit shqiptarë vepronin së bashku me një g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.206Z

Masakër në një shkollë në Kinë

Të paktën shtatë fëmijë humbën jetën dhe mbi 20 të tjerë mbetën të plagosur pas një sulmi që ndodhi sot, në një kompleks shkollor në veri të Kinës. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve Xinhua, e cila njoftoi se ky është sulmi i pestë në një shkollë që nga 23 marsi i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama