Rezultate te kerkimit per termin: +Xinhua

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.972Z

17 të vdekur pas shpërthimeve në minierat kineze

Së paku 17 minatorë kanë humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë kanë mbetur të ngujuar, pas dy shpërthimeve si pasojë e rrjedhjes së gazit në Kinë, kanë njoftuar sot mediet kineze, incidenti ky më i ri i cili goditi sektorin tejet të rrezikshëm të minierave. Me dhjetëra minator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.509Z

Kinë, viktima nga gripi i shpendëve H10N8

Një 73 vjeçe nga Kina ka ndërruar jetë si pasojë e gripit të shpendëve, H10N8 virusi, njoftoi të mërkurën agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Kjo agjenci citon ekspertët duke thënë se rasti u regjistrua në Nanchang, kryeqytetin e krahinës jug-lindore Jiangxi, dhe se sipas tyre nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Aksident i ri në një minierë kineze

Një zjarr, i cili ka shpërthyer në një minierë të thëngjillit në Kinë, i ka kushtuar me jetë së paku 25 punëtorëve, ndërsa ekipet shpëtimtare po vazhdojnë përpjekjet për të gjetur tre minatorë tjerë, të cilët kanë mbetur të ngujuar, kanë njoftuar sot mediet shtetërore. Ag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.576Z

Anija kineze në kërkim të avionit të humbur Malejzian zbulon sinjale

Një anije patrullë kineze që ishte në kërkim të avionit të humbur të Malaysia Airlines MH370 ka zbuluar një sinjal impulsiv me një frekuencë prej 37.5 kHz në sekond në jug të Oqeanir Indian të shtunën, raporton agjencia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.928Z

Kinë, shpërthim në minierë, 8 të vdekur

Agjencia kineze e lajmeve, Xinhua njofton për një shpërthin në një minierë në provincën e Henanit ku sipas saj të paktën 8 persona kanë gjetur vdekjen. Tre nga viktimat u identifikuan si punonjës sigurie në minierën që prej disa ditësh kishte dalë jashtë funksionit të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.338Z

Kinë, shpërthime te zyrat e Partisë Komuniste

Një seri shpërthimesh të vogla kanë lënë të vdekur të paktën 1 person jashtë një zyre provinciale të Partisë Komuniste në veri të Kinës, raporton media shtetërore. Shpërthimet në Taiyan në provincën Shanxi, besohet të jenë shkaktuar nga bomba artizanale, bën të ditur Xinhua,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.454Z

Kinë/ Shpërthim në minierë, 8 të vdekur

Të paktën 8 persona kanë mbetur të vdekur dhe 15 persona të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në një minierë në provinën e Henanit në Kinë. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia kineze e lajmeve, Xinhua e cila thekson se tre nga viktimat u identifikuan si punonjës sigurie në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama