Rezultate te kerkimit per termin: +Xinhua

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Këshilli i Sigurimit më 22 janar debaton për Kosovën

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të diskutojë për gjendjen në Kosovë në seancën e 22 janarit. “Republika Popullore e Kinës, si kryesuese e radhës e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, njoftoi se në këtë seancë do të debatohet Raporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.962Z

Blazevic udheheq Kinen

Nga Express me 11 dhjetor 2010 ne ora 1813 Kina ka emeruar kroatin Miroslav Blazevic per trajner te ri te ekipit olimpik te futbollit. Federata kineze e Futbollit CFA ka angazhuar Blazevicin pas paraqitjes zhgenjyese te ekipit ne Lojerat Aziatike ne Guangzhou muajin e kaluar ka bere te ditur ag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.302Z

Mbi 250 mijë persona evakuohen në Kinë

Pekin, 23 gusht – Përmbytjet kanë detyruar evakuimin e mbi një çerek milion njerëzve në veri të Kinës, përgjatë kufirit me Korenë Veriore, kanë njoftuar sot mediet shtetërore. Shirat e mëdha gjatë disa ditëve të fundit, kanë bërë që lumi Yalu, i cili shënon kufirin, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.406Z

Kinë, arrin në 337 bilanci i viktimave nga rrëshqitjet

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve Xinhua, e cila sqaron se rrëshqitjet e shkaktuara nga reshjet e shumta kanë shkatërruar shumë shtëpi dhe blloqet e apartamenteve i ka mbuluar balta deri në katin e tretë.Agjencia njofton se rrëshqitjet e tokës ndodhën të shtunën, në provincën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.688Z

Lirohen 25 punëtorë kinezë të rrëmbyer në Egjipt

Agjencia kineze e lajmeve, Xinhua, ka raportuar se 25 punëtorët kinezë të rrëmbyer nga beduinët në Egjipt, janë liruar.Ambasada e Kinës në Kajro ka raportuar për lirimin e punëtorëve, duke thënë se ata të gjithë ishin në gjendje të mirë shëndetësore.Të 25 teknikët dhe inxhini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.870Z

KS debaton për Kosovën më 22 janar

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të diskutojë për gjendjen në Kosovë në seancën e 22 janarit. “Republika Popullore e Kinës, si kryesuese e radhës e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, njoftoi se në këtë seancë do të debatohet Raporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.625Z

Kinë, 32 të vdekur nga aksidenti

Të paktën 32 persona kanë vdekur nga përplasja e një kamioni dhe autobusi në verilindje të Kinës. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në provincën Liaoning, ndërsa shkaqet po hetohen. Ndërkohë, media shtetërore kineze raportoi se të paktën 10 njerëz të tjerë kanë humbur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama