Rezultate te kerkimit per termin: +Zbuloi

Total: 8548
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.018Z

Burrin tim e vrau Daniela Meçani se i zbuloi tradhtinë

Lushnjë Gruaja e Ilir Llozit, të vrarë më 30 janar në Lushnjë, kërkon drejtësi për krimin ndaj të shoqit, ose do të bëjë vetëgjyqësi. Ilir Llozi u vra një javë më parë në fshatin Grabian të Lushnjës, sepse i zbuloi tradhtinë autores së krimit, Daniela Meçani. Kështu thotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.626Z

Qeni që zbuloi 500 raste me kancer

Ëndrra e Dr. Claire Guest ishte t’i përdorte qentë për të zbuluar shenjat e hershme të kancerit. Claire, një psikologe që studion sjelljen e kafshëve, ishte e bindur se kafshët mund “të nuhasin” qelizat kancerogjene që eme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.991Z

Ashensor vetëm në letër, hetimi zbuloi abuzimin me ndërtimet në Kashar

Mangësitë që ndërtuesit e pallateve u lënë klientëve të tyre që blejnë apartamente është bërë si rrallë herë objekt i hetimit të Prokurorisë së Tiranës. Ka mjaftuar një hetim sipërfaqësor që të dalin në pah edhe abuzimet e zyrtarëve të komunave që kanë për të detyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.604Z

Ja si e zbuloi përgjimi i SHISH Shullazin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për Emiliano Shullazin pas denoncimit të një biznesmeni, për një sipërfaqe parkimi 1 200 metra katrorë në Tiranë. Hetimet nisën në mesin e muajit shkurt pas denoncimit të Arjan Zikës. Për Emiliano Shullazin dhe Gilmando Danin e Ble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.897Z

Ndarja mes policisë dhe prokurorisë zbuloi krizën në shtet

  Disa zyrtarë të lartë të policisë injoruan fletëthirrjen e protokolluar nga prokuroria së paku një orë e gjysmë para ikjes së personit nën hetim, Damir Fazlliç, nga Tirana. Ndarja mes policisë dhe prokurorisë zbuloi në njëfarë mënyre krizën që ekziston në vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.097Z

Telefonata nga Anglia zbuloi vrasësin e dy vëllezërve Haxhialiu

Dosja Prokuroria zbardh vrasjen e Iglend dhe Nikola Haxhialiut. I akuzuar Eduart Kurti  Sokol Çobo Sokol Haxhialiu Iglend Haxhialiu Prokuroria e Tiranës ka zbardhur vrasjen e dy vëllezërve Haxhialiu, duke marrë të pandehur një person. Sipas aktakuzës, procedimi penal është regjistruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.958Z

Trend Micro zbuloi rreth 900 mijë aplikacione false Android

JAPONI - Kompania japoneze e sigurisë së softuerëve, Trend Micro, realizoi një studim mbi aplikacionet Android dhe zbuloi se rreth 900 mijë aplikacione ishin false. Këto aplikacione janë krijuar për të nxitur njerëzit në shkarkimin e tyre dhe p&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama